Van Almere tot Doetinchem: Een Overzicht van Spelers die voor Almere City FC en De Graafschap Uitkwamen

Iedereen die Almere City FC en De Graafschap volgt, weet dat veel spelers het shirt van beide clubs hebben gedragen. Vooral de laatste seizoenen spelen er veel spelers van Almere City FC bij De Graafschap. Ook andersom is de weg meer dan eens bewandeld. Maar wie hebben er eigenlijk in het Yanmar Stadion en op De Vijverberg gespeeld? Dit artikel geeft een overzicht van spelers die voor beide clubs zijn uitgekomen.

Spelers die de Overstap Maakten

In de loop der jaren hebben diverse spelers de overstap gemaakt tussen Almere City FC (voorheen FC Omniworld) en De Graafschap. Sommigen maakten de overstap direct, terwijl anderen via een omweg bij de andere club terechtkwamen. Hieronder volgt een overzicht van enkele opvallende namen.

Sjoerd Ars: In het debuutseizoen, 2005/2006, van FC Omniworld in het betaalde voetbal was Sjoerd Ars de grote uitblinker. In Almere werd hij topscoorder met 17 doelpunten in 36 wedstrijden. Ars kreeg de kans in Almere nadat De Graafschap niet met hem verder wilde. De spits greep zijn kans en bleek in zijn carrière een echte doelpuntenmachine te zijn. Het afgelopen seizoen kwam Ars weer bij De Graafschap terecht, die hem huurde van Fortuna Sittard. Hiermee was de cirkel voor de spits rond en na de zinderende play-offs finale tussen Almere City FC en De Graafschap besloot Ars zijn profcarrière te stoppen.

Hilmi Mihci: Sjoerd Ars vormde in het debuutseizoen van FC Omniworld een spitsenduo met Hilmi Mihci. Vooral zijn doelpunt in De Koel, die voor een 0-1 overwinning bij VVV zorgde, zal veel supporters van het eerste uur nog bijgebleven zijn. In het seizoen 2003/2004 kwam Mihci tot 29 wedstrijden en 9 doelpunten in het shirt van De Superboeren. Toen speelde hij al samen met Ars en wisten ze samen weer promotie naar de Eredivisie af te dwingen. Hoewel Mihci veel speelde mocht hij toen toch vertrekken van de nieuwe trainer Gert Kruys.

Richard Haklander: Sjoerd Ars en Hilmi Mihci waren niet de enige die in het seizoen 2003/2004 voor De Graafschap speelde om later voor FC Omniworld uit te komen. Richard Haklander maakte in het seizoen 2003/2004 zijn debuut in het betaalde voetbal bij, jawel, De Graafschap. Als speler bij De Graafschap wist Haklander het als groot talent zelfs te schoppen tot 2 jeugdinterlands bij het Nederlands Elftal. Dat was voor FC Omniworld een uitgelezen kans de middenvelder dezelfde zomer aan de selectie toe te voegen en zo bewandelde Haklander, hoewel een seizoen later, hetzelfde pad als Ars en Mihci. Haklander kwam in Almere in eerste instantie uit op het middenveld, maar naarmate zijn carrière vorderde hoe vaker hij in de centrale verdediging terecht kwam. Uiteindelijk was Haklander ruim 3 seizoenen te bewonderen in Almere voordat hij vlak voor het verstrijken van de transfer deadline in het seizoen 2009/2010 naar TOP Oss zou gaan.

Lees ook: Nederlandse voetballegendes

Sander Duits: Om het kwartet van het seizoen 2003/2004 van De Graafschap vol te maken kwam ook Sander Duits in de zomer van 2006 naar het Mitsubishi Forklift Stadion in Almere. Duits tekende daarna in Almere en groeide hier uit tot één van de meest waardevolle spelers die we ooit hebben gehad. Duits werd de stille motor op het middenveld die naast gele kaarten ook nog eens doelpunten mee pikte. Met maar liefst 132 wedstrijden in 4 seizoenen achter zijn naam kwam hij ook nog eens tot 32 doelpunten. Hoewel Duits de overstap naar de Eredivisie hoopte te maken ging hij in 2010 naar RKC Waalwijk. De Brabanders waren net gedegradeerd en hoopte weer te promoveren naar de Eredivisie. Dat gebeurde ook en zo kwam Duits in de Eredivisie terecht. In 2014 ging hij naar Go Ahead Eagles, waarmee hij in 2016 zijn comeback in Almere maakte. Duits sloot zijn profcarrière uiteindelijk bij Go Ahead Eagles.

Assaidi: In de zomer van 2008 bewandelde voor het eerst een speler dezelfde weg de andere kant op. De smaakmaker Assaidi ging toen van Almere naar Doetinchem. De aanvaller maakte in 2006 zijn debuut in Almere en kwam in 2 seizoenen tot 36 wedstrijden en 3 doelpunten. Het talent van Assaidi viel ook De Graafschap op en deze lijfde hem in om samen naar de Eredivisie te gaan. Het zou echter maar één seizoen duren voordat De Graafschap weer degradeerde. Momenteel speelt één van de grootste talenten die in Almere heeft gespeeld bij FC Twente.

Jason Oost: Assaidi was in de zomer van 2008 niet de enige versterking van De Graafschap. Jason Oost kwam die zomer over van VVV Venlo en speelde slechts één seizoen bij De Superboeren. Daarin kwam hij tot 30 wedstrijden en 5 doelpunten. Vanaf 2012 tot en met 2016 was de spits te bewonderen in het shirt van Almere City FC. Ook hij is in die 4 jaar toegetreden tot de club van 100 met 115 wedstrijden. Hierin wist hij 19 keer te scoren. In de zomer van 2016 besloot Oost zijn profcarrière te stoppen.

van der Meulen: van der Meulen speelde in de jeugd van SV Almere en FC Omniworld voordat hij naar de jeugdopleiding van Ajax vertrok. In 2010 maakte hij op huurbasis bij HFC Haarlem zijn debuut waarna hij uiteindelijk in 2012 bij De Graafschap terecht kwam. Na een goed seizoen in Nijkerk pikte Almere City hem op en voegde hem toe tot de selectie. Hiermee was voor van der Meulen de cirkel rond en was hij weer op de plek waar hij in zijn jeugd ook voetbalde.

Bouma: Bouma groeide in het seizoen 2014/2015 uit tot de vaste rechtsback van Almere City FC. Bouma mistte geen enkele wedstrijd en wist met Almere City voor het eerst de play-offs te halen. Bouma was in dat seizoen ook zeer populair bij vooral onder de vrouwelijke supporters. Zijn goede jaar bij Almere City waren de scouts van De Graafschap ook opgevallen. Met De Graafschap maakte hij de stap naar de Eredivisie. Daar was die ook de vaste rechtsback maar na slechts 7 wedstrijden sloeg het noodlot toe. In de wedstrijd tegen Excelsior brak hij zijn been.

Lees ook: Spelers en competities in Zuid-Afrikaans rugby

Sven Nieuwpoort: Sven Nieuwpoort is de eerste van de gebroeders Nieuwpoort die de weg naar de Vijverberg wist te vinden via Almere. Sven werd in de winterstop van 2012/2013 door Almere City gehuurd van Ajax en bleef anderhalf seizoen in de polder hangen. De verdediger werd een vaste waarde en speelde 46 wedstrijden. Daar is hij inmiddels uitgegroeid tot de aanvoerder.

Lars Nieuwpoort: De 2e van de gebroeders Nieuwpoort is Lars. Hij kwam in zomer van 2013 naar Almere City over van AZ om samen met zijn broer te gaan spelen. Lars bleef wat langer bij Almere en kwam tot de zomer van 2017 uit in het rode shirt van Almere City FC. Dat was uiteraard ook bij De Graafschap niet onopgemerkt gebleven en zodoende kon hij de stap maken naar Doetinchem om weer herenigd te worden met zijn broer. Het afgelopen seizoen was Lars ook daar een vaste waarde en speelde hij 30 wedstrijden mee.

Etemadi: De doelman kwam in 2013 bij Almere City terecht en groeide uit tot publiekslieveling. in 3 seizoenen stond Etemadi 54x onder de lat. De Graafschap pikte hem op maar in Doetinchem moest hij afgelopen seizoen Bednarek voor zich dulde. Komend seizoen lijkt Jurjus de eerste doelman van De Graafschap te zijn waardoor Etemadi nog altijd op zijn competitie debuut in Doetinchem wacht.

Receveur: Receveur voegde zich in de zomer van 2017 ook bij de polder-enclave in Doetinchem. Receveur is sinds afgelopen zomer weer te bewonderen in het Almeerse Shirt. Nadat in januari 2013 AGOVV failliet ging mocht Receveur zich bewijzen in Almere. Dat deed hij en dus sloot hij een maand later aan bij de selectie. Receveur groeide daarna uit tot een vaste waarde. In de playoffs van 2014/2015 liep hij een ernstige knieblessure op, uitgerekend op De Vijverberg bij De Graafschap. De revalidatie zou maar liefst 10 maanden duren waardoor Receveur pas aan het einde van het seizoen 2015/2016 weer fit zou worden. Met VVV wist Receveur te promoveren naar de Eredivisie maar hij besloot zich bij De Graafschap te voegen. Ook daarmee wist hij in de play-offs tegen Almere City FC net aan promotie af te dwingen. Ook ditmaal blijft Receveur echter in de Eerste Divisie en is hij sindsdien weer in zijn vertrouwde Almere City shirt te vinden.

Serrarens: De aanvaller maakte zijn debuut op 20 jarige leeftijd in het betaalde voetbal in 2011 bij Almere City FC. De aanvaller moest gedurende 4 seizoenen de strijd aangaan om de spits positie met onder andere Rihairo Meulens en Vincent Janssen. In die tijd kwam Serrarens tot 90 wedstrijden en wist 22 keer het net te vinden. Sinds 2017 speelt Serrarens dus bij De Graafschap. De oud Almere City speler wist De Graafschap eigenhandig naar de Eredivisie te schieten in de laatste play-offs. Fabian Serrarens kiest voor De Graafschap Aldus Bron : RTV Drenthe Sport 10 minuten geleden.

Lees ook: De betekenis van rugnummers in het Nederlandse hockey

Owusu: Het afgelopen seizoen kwam Owusu op huurbasis uit voor Almere City FC. HIj werd gehuurd van Ajax. Owusu speelde een geweldige play-offs, waaronder dus tegen De Graafschap. Toen de Superboeren op zoek gingen naar versterkingen om mee te kunnen in de Eredivisie kwamen ze uit bij Owusu. Na onderhandelingen met Ajax is het De Superboeren gelukt hem over te nemen.

Javier Vet: Om deze lijst af te sluiten eindigen we bij Javier Vet. De lange middenvelder/verdediger maakte in 2013 zijn debuut in het betaalde voetbal bij FC Dordrecht, uitgerekend tegen Almere City FC. In Almere werd de stofzuiger niet altijd op waarde geschat maar kwam hij in 3 en een half seizoen toch tot 70 wedstrijden. Afgelopen seizoen en met name in de play-offs was Vet van grote waarde in Almere. Zijn contract liep in de zomer echter af en greep De Graafschap deze kans om hem in te lijven.

De Gemeenschappelijke Geschiedenis van Almere City FC en De Graafschap

De band tussen Almere City FC en De Graafschap gaat verder dan alleen de spelers die voor beide clubs hebben gespeeld. Er zijn ook rivaliteit en sportieve kruispunten. Zo stonden beide clubs meermaals tegenover elkaar in de play-offs om promotie naar de Eredivisie, met wisselend succes voor beide teams. Deze wedstrijden waren vaak beladen en zorgden voor spanning en sensatie bij de supporters.

Almere City FC: Een Club met Ambities

Almere City FC is de jongste BVO van Nederland en speelt sinds 2005 in het betaalde voetbal. De club kent echter een veel langere geschiedenis, met de oorsprong in Amsterdam. De gemeente Almere heeft de plannen opgevat om attractieve topsporten in de stad te bevorderen, waaronder een Betaald Voetbal Organisatie. Dit resulteerde in FC Omniworld, dat later Almere City FC werd.

De Weg naar de Eredivisie

Almere City FC heeft in de afgelopen jaren een sterke ontwikkeling doorgemaakt. In het seizoen 2014/2015 werd de club voor het eerst periodekampioen in de Eerste Divisie en mocht het meedoen aan de play-offs om promotie. Hoewel promotie toen niet lukte, was het een belangrijke stap in de ontwikkeling van de club. Na een wisselvallige voetbaljaargang plaatste Almere City FC zich op de slotdag van de reguliere competitie dankzij een 2-0 overwinning op FC Volendam voor de play-offs om promotie. In de slotseconde wordt de bal na een scrimmage voor het doel van De Graafschap nog van de lijn gehaald. Door corona ziet bijna niemand het seizoen 2020/21 van Almere City FC in het echt. In de slotfase van de competitie gaat het mis, al promoveert ook De Graafschap niet. In januari 2022 neemt trainer Alex Pastoor het roer over bij City, wanneer de club bijna onderaan staat in de Keuken Kampioen Divisie. Hij zet een stijgende lijn in, die in seizoen 2022/23 leidt tot een absoluut hoogtepunt. Maar de play-offs die daarop volgden zouden pas echt als historisch te boek komen te staan. Tegen FC Eindhoven heeft Almere City FC een doelpunt van Anthony Limbombe in blessuretijd nodig om verlenging af te dwingen, waarin het de winnende treffer maakt. In de finale speelt Almere City FC tegen Eredivisionist FC Emmen. Op papier de moeilijkste van de drie opponenten, maar juist in dit tweeluik blijkt City soeverein. Thuis pakt het alvast een 2-0 zege dankzij doelpunten van Lance Duijvestijn. Uit slaat het vlak na rust nog eens twee keer genadeloos toe via Rajiv van La Parra en Jorrit Smeets. FC Emmen maakt nog een doelpunt, maar als de scheidsrechter op 11 juni 2023, kort na 20:00 uur, affluit is het definitief: Almere City FC gaat na 18 jaar profvoetbal de Eredivisie in.

Vincent Janssen: Een Product van Almere City FC

Een van de meest opvallende spelers die via Almere City FC de top bereikte, is Vincent Janssen. De spits speelde in het seizoen 2014/2015 bij Almere City FC en scoorde 19 keer in de reguliere competitie. Binnen een jaar haalde Janssen het Nederlands elftal en verdiende hij een transfer naar Tottenham Hotspur. Dit toont aan dat Almere City FC een fraaie springplank is naar de top.

Toekomstige Transfers?

En zo zijn er in de afgelopen 13 jaar al 15 spelers geweest die de weg van Almere naar Doetinchem of andersom, al dan niet met tussenstops, hebben bewandeld. Voor de meeste bleek de overstap een succes en zullen de scouts van Almere City FC en De Graafschap ook dit seizoen weer veelvuldig bij elkaar te vinden zijn. Almere City heeft inmiddels een officieel bod op Brittijn gedaan, maar dat is afgewezen door De Graafschap. De talentvolle middenvelder, die al 111 officiële duels in actie kwam voor de Superboeren, herstelt momenteel van een enkelblessure. De verwachting is dat hij spoedig weer wedstrijdfit is, alleen daarbij is de komende dagen de vraag of dat in Doetinchem of elders zal zijn. Het is voor Almere City mogelijk om een transfersom te betalen, na de verkoop van Sherel Floranus aan PEC Zwolle. Brittijn heeft nog een eenjarig contract in Doetinchem. Vorige week werd de interesse van Fortuna Sittard bekend, maar dat leverde (nog) geen transfer op. De Graafschap zag deze zomer al talenten Basar Önal (NEC) en Devin Haen (Feyenoord, verhuurd aan FC Dordrecht) voor transfersommen vertrekken.

tags: #namen #voetbalelftal #almere #city #graafschap