Het jaarlijkse ITF J60-toernooi bij de Hillegomse Tennis Club (HTC), nu bekend als de Hillegomse Tennis en Padel Club, is een evenement dat veel energie en enthousiasme losmaakt. De club, gelegen in de Bollenstreek, biedt uitstekende faciliteiten voor zowel tennis als padel en is een van de grootste verenigingen in de regio met meer dan 1000 leden. Met meer dan 100 vrijwilligers die zich inzetten voor de club, is HTC een levendige en actieve vereniging.
HTC: Meer dan alleen tennis
De Hillegomse Tennis Club is de tennis- en padelvereniging van Hillegom en omstreken. Het prachtige park biedt voor zowel jong als oud alles op het gebied van tennis en padel. HTC beschikt over vier floodlit padelbanen met hoogwaardig kunstgras, waardoor het hele jaar door gespeeld kan worden. Padel is uitgegroeid tot een ware sensatie in Hillegom, mede dankzij de combinatie van tennis en squash, wat het toegankelijk maakt voor alle leeftijden en niveaus. De padelbanen staan bekend om hun prachtige locaties en de sterke gemeenschap die eromheen is ontstaan.
De Magie van het Toernooi
Romy Blokker, de toernooidirecteur, stelt zichzelf na elke editie de vraag of alle vrije uren het waard zijn. Het antwoord is telkens een volmondig ja. De toewijding van de vrijwilligers is cruciaal voor het succes van het toernooi. Vrijwilligers die al jarenlang betrokken zijn, dragen graag hun steentje bij, zelfs als hun werkschema's het lastiger maken. Blokker voert gesprekken met alle vrijwilligers om ervoor te zorgen dat iedereen het met plezier blijft doen. Deze trouwe verbondenheid is exemplarisch voor het team van 30 vrijwilligers, dat het internationale juniorentoernooi jaarlijks in goede banen leidt. Een groot deel van deze groep is al jaren lid van HTC. Sommigen, zoals 'team parkbeheer', waren er al bij de eerste editie, 22 jaar geleden.
Blokker is dankbaar voor alle vrijwilligers. Ze weet niet precies hoe lang ze zelf nog doorgaat, maar de 25e editie, over drie jaar, ziet ze als een mooie mijlpaal om te bereiken. Het deelnemersveld voor deze editie is ook positief, met meer aanmeldingen dan vorig jaar.
Jonge Talenten in de Spotlight
Een van de Nederlandse speelsters in het hoofdschema is Ysaline Cijntje, pas 14 jaar oud maar al meer dan een jaar actief op de ITF-juniorentour. Ondanks haar ervaring speelt ze nu pas voor het eerst zo'n internationaal juniorentoernooi op Nederlandse bodem. Vorige maand haalde ze twee keer op rij de finale van een ITF J30 in Brazzaville, Congo. Bij de jongens valt de naam van Stan Put op. De vijftienjarige Brabander haalde vorige week de halve finales op de Dutch Junior Open en is een kanshebber op de titel.
Lees ook: Informatie over het Regio Voetbal Toernooi
Faciliteiten en Extra's
Het toernooi staat bekend om de indrukwekkende uitstraling en de manier waarop social media wordt ingezet, met foto's, filmpjes en sfeerimpressies. Een ander pluspunt is de live-stream op het centrecourt. De Nico Tromp Trofee, een initiatief om één van de oprichters van het juniorentoernooi te vereeuwigen, wordt jaarlijks uitgereikt aan een speler die indruk maakt op het gebied van persoonlijkheid, sportiviteit en vechtlust.
Toekomstplannen en Nieuwe Elementen
Van 13 tot en met 20 juli 2025 zal de Hillegomse Tennis Club wederom het bruisende hart van het jeugdtennis vormen. Wim van Eeden, medeoprichter van het toernooi, blijft betrokken bij de organisatie, samen met toernooidirecteur Romy Blokker. Nieuw dit jaar is het JT Hillegom Goud t/m 16 jaar, dat op vrijdag en zaterdag wordt gespeeld.
Praktische Informatie voor Bezoekers en Leden
Baanreservering
Je kunt maximaal 7 dagen vooruit een baan reserveren en de betaling gaat eenvoudig via i-Deal. Baanreservering is het gehele jaar mogelijk! De gravelbanen zijn ongeveer 10 tot 11 maanden per jaar open, en padel is enkel niet mogelijk in geval van sneeuw en vorst. De tennishal staat het gehele jaar tot je beschikking! Let er bij het reserveren van een baan op dat je de juiste baan kiest (1 t/m 19 = buiten, A t/m E = binnen). Selecteer bij de reservering van je baan 1 of meerdere introducees. Achteraf krijg je een factuur om de baanhuur te betalen voor de niet leden waarmee je hebt gespeeld.
Faciliteiten
HTC biedt een groot parkeerterrein en een zomer- + winterbar ("AECE") waar je na afloop een hapje en een drankje kunt doen.
Lessen
Voor tennis- of padellessen kun je terecht bij I'M Tennis, de tennisschool van de Hillegomse Tennisclub.
Lees ook: Informatie over het Volleybal Jeugd Toernooi in Vaassen
Lees ook: Padelclubs en toernooien Rijswijk
tags: #toernooi #htc #hillegom #informatie