Sabine Verhoef, een getalenteerde korfbalster uit Harderwijk, heeft de afgelopen jaren een indrukwekkende carrière opgebouwd. Van haar begin in de regio tot haar recente successen op internationaal niveau, Verhoef heeft laten zien een waardevolle speler te zijn met een sterke mentaliteit en de drive om zichzelf continu te verbeteren.
Regionale Start en Doorbraak bij Unitas
Verhoef begon haar korfbalcarrière in de regio, waar ze speelde voor Dindoa in Ermelo en Unitas in Harderwijk. Bij Unitas ontwikkelde ze zich tot een bepalende speelster en topscoorder. Haar prestaties in de League 2, waar ze 85 doelpunten maakte in 22 wedstrijden, trokken de aandacht van andere clubs.
Marco Jansen schreef dat Verhoef Unitas na het seizoen verliet om te gaan spelen voor LDODK in het Friese Gorredijk. Er was vorig jaar ook al interesse van LDODK, maar ze bleef bij Unitas. "Ik heb wel veel berichtjes gehad van clubs, maar uiteindelijk heb ik de laatste weken besloten dat het of Unitas zou worden of LDODK. Ik heb lang getwijfeld, want het was een super moeilijke keuze. Elke keer was er wel iets waardoor het fifty-fifty was. Ik hecht heel veel waarde aan de groep van Unitas en mijn leven is bij Unitas in Harderwijk."
Overstap naar LDODK
Na een succesvolle periode bij Unitas maakte Verhoef de overstap naar LDODK in Gorredijk. Deze stap betekende een nieuwe uitdaging voor de korfbalster, aangezien LDODK al jaren aan de top van de Korfbal League meedraait. Verhoef wilde graag meedoen aan de bovenkant en ervaren of ze daarin mee kon draaien. "Ik wil graag met hun in de Ahoy finale staan en dat is waarom ik de stap maak."
De overstap naar LDODK bracht ook veranderingen met zich mee in het leven van Verhoef. Ze stond op het punt af te studeren voor haar studie social work aan hogeschool Windesheim. "Komend jaar maak ik de bewuste keuze voor mijn korfbalcarrière. Ik ben ook in dat opzicht nog jong. We gaan overdag trainen, dat zal ik dan moeten gaan combineren met werk. Dat is ook een toffe verandering en natuurlijk spannend. Ik ben benieuwd hoe dat gaat. Maar daar zijn nog geen concrete afspraken over gemaakt."
Lees ook: Korfbalstatistieken: Ruben Zwaan
Debuut als Oranje-international op de World Games
Een van de hoogtepunten in de carrière van Verhoef is haar deelname aan de World Games in Chengdu, China, in augustus 2025. Hoewel ze aanvankelijk niet bij de selectie zat, werd ze op het laatste moment opgeroepen als vervangster van Nienke Hintzbergen.
Verhoef maakte haar officiële debuut voor Oranje in de openingswedstrijd tegen Portugal, die met 29-12 werd gewonnen. Ze stond ook in de basis in het laatste groepsduel tegen China (35-9 winst). Tegen Chinees Taipei kwam ze als invalster in het veld. "Ik wist wel dat de bondscoach iedereen speelminuten wilde gaan geven en ik heb best wel wat minuten gemaakt. Elke minuut was mooi meegenomen, want de ervaring dat ik mee mocht was al supertof. Het was leuk om in verschillende vak samenstellingen te spelen."
Het team won uiteindelijk goud op de World Games. Verhoef mocht weer starten in de halve finale tegen Tsjechië (39-13 winst), maar begon in de finale tegen België op de bank. Een paar minuten voor het eindsignaal kwam zij in het veld bij een publiekswissel voor Jessica Lokhorst, die afzwaaide als international. Oranje won met 23-16 waarmee het goud werd behaald. In totaal kwam ze tot zes doelpunten.
Ervaringen in China
Naast de sportieve prestaties was de World Games ook een bijzondere ervaring voor Verhoef op persoonlijk vlak. Ze was onder de indruk van de groots opgezette entourage en de internationale sfeer. "De World Games zijn wel groots opgezet, er doen veel sporten aan mee. Na een paar nachten in een hotel in Chengdu, waar we in een kleine sporthal trainden met China, kwamen we terecht in het World Games-dorp waar alle sporters verbleven. Dat was net een groot beveiligd dorp met hotels, supermarkten en twee hallen voor lunch en avondeten. Daar was een soort lopend buffet, waar je ook andere sporters tegenkwam, zoals wakeboarders, touwtrekkers en ook de beachkorfballers. Wij verbleven in een hotel met o.a. het Belgisch korfbalteam, Suriname en Taiwan."
Verhoef vertelde dat ze in China ook een pandapark bezocht. "We hebben niet veel aan sightseeing gedaan, maar zijn aan het begin wel naar een pandapark geweest waar Chengdu bekend om staat. Een ochtend naar de shopping mall met de meiden was een uitje. Verder was er weinig tijd want we hebben veel getraind en op wedstrijddagen ging de tijd snel om."
Lees ook: Homoseksualiteit en korfbal
Terugkeer naar Nederland en Vervolg van de Carrière
Na de World Games keerde Verhoef terug naar Nederland, waar ze zich weer richtte op haar carrière bij LDODK. Haar ervaringen op internationaal niveau en haar drive om zichzelf te verbeteren, zullen haar ongetwijfeld helpen om een waardevolle bijdrage te leveren aan haar nieuwe club.
Unitas in de Play-offs
Naast de successen van Sabine Verhoef, behaalde ook haar oude team Unitas een historische prestatie. Voor het eerst in de historie bereikten ze de play-offs in de hoofdklasse. "Nog nooit eerder wist Unitas de playoffs in de hoofdklasse te behalen, na een bijzondere competitie mede door corona en het toevoegen van de tussenklasse komend jaar werd dat dit jaar in een op voorhand moeilijke poule toch behaald."
In de play-off wedstrijd tegen Top Arnemuiden wist Unitas te winnen met 21-22. "Na een goede pass van Noah Bijsterbosch zorgt Sabine Verhoef met een doorloopbal voor de 4-2 voorsprong." Een minuut voor tijd was er nog ruimte voor een publiekswissel voor Ineke de Boer die haar laatste thuiswedstrijd in de zaal speelde voor de hoofdmacht van Unitas/Perspectief. Na een jarenlange carrière in het eerste gaat zij zich nu meer focussen op haar werk, wat niet te combineren valt met korfballen op hoog niveau. Voor haar in de ploeg komt Marleen Wijnholds Ruitenbeek die eenzelfde publiekswissel ontving bij de wedstrijd van het tweede.
De finale werd gespeeld tegen HKC 1, waar eerder dit seizoen al twee wedstrijden tegen gespeeld werden. De wedstrijd in Hardinxveld-Giessendam werd verloren en de wedstrijd in Harderwijk werd gewonnen.
LDODK tegen Unitas
LDODK was een maatje te groot voor Unitas. Lang stond de 1-1 op het score bord, tot Sabine Verhoef haar oude ploeg pijn deed (1-3). LDODK slaagde er lang niet in om echt weg te lopen van Unitas, met name het vak met Ran Faber liep aanvallend niet lekker. De bezoekers kwamen wel op drie verschil, maar met een kleine vijf minuten nog te spelen haakte Unitas weer aan (7-8). In de tweede helft slaagden de Friezen er wel in om het gat te vergroten. Met name Visscher en Verhoef waren belangrijk, maar wat ook het verschil maakte is dat de afronding bij Unitas het af liet weten.
Lees ook: Hoeveel calorieën verbrand je met korfbal?
In de slotfase kreeg Verhoef in haar vertrouwde hal nog een publiekswissel, Marrit van der Laan kwam op haar plek en bekroonde haar invalbeurt bovendien met een buzzerbeater voor de eindstand. Een ruime overwinning voor LDODK, dat zeker in de tweede helft een maatje te groot was voor Unitas.
Fortuna in de Play-offs
De derde play-off wedstrijd tussen Fortuna en LDODK/Rinsma Modeplein zou gaan beslissen welke ploeg het tegen PKC/Vertom gaat opnemen in de Ahoy’-finale. Een volledig uitverkochte Fortuna-hal (er kon geen muisje meer bij) met twee supportersgroepen die er een heerlijke ambiance van maakten en aan beide kanten strakke koppies bij de spelers. Weliswaar verdween de eerste pass van Renee van Ginkel over de achterlijn maar nadat de eerste zenuwen waren verdwenen, was het duidelijk Fortuna dat direct het initiatief naar zich toe trok. Even leek LDODK door deze time-out wakker geschud want twee speelminuten later stond het 5-3 door doelpunten van Griemink en Marije Visser.
LDODK leek in deze fase al rijp voor de sloop met name doordat het vak Visscher/Griemink zich op geen enkele manier kon onttrekken aan de verdedigende druk van Fortuna. Steeds weer werd het eerste aanvalsvak van LDODK gedwongen tot een hele moeilijke poging onder hoge druk of ontstond er een schotklokoverschrijding. Het feit dat Julian Frieswijk en consorten meer vat kregen op het eerste aanvalsvak van Fortuna (Hoek / van der Steen) zorgde er uiteindelijk voor dat de wedstrijd niet bij rust al gespeeld was. De uiteindelijke 13-7 ruststand hield de hoop in Friese harten nog levend.
Fortuna ging wat langere aanvallen spelen en bleef rustig mee scoren. LDODK ging in deze fase alles of niets spelen door heel snel in de schotklok al het eerste schot te nemen. Even leek dit Fortuna aan het wankelen te brengen. Het was echter Jessica Lokhorst, die misschien wel de beste wedstrijd uit haar carrière speelde, die van afstand de 21-15 binnen schoot waarmee met nog 6 minuten te spelen het verzet van LDODK was gebroken. LDODK rest niets anders dan terug te kijken op een seizoen waarin het, ondanks het inpassen van nieuwe namen, de playoffs wist te bereiken. Maar het liet zich gisteren met name in de eerste helft afbluffen door een veel gretiger en mentaal sterker Fortuna. Fortuna kan zich opmaken voor de elfde finale om de landstitel zaalkorfbal waarin een volledig opgebloeid PKC/Vertom de tegenstander zal zijn.