Johan Derksen en de KNVB: Een storm van meningen

Johan Derksen, bekend om zijn uitgesproken meningen in het voetbal, heeft door de jaren heen meermaals de KNVB bekritiseerd. Zijn uitspraken hebben geleid tot discussies over uiteenlopende onderwerpen, van amateurvoetbal tot de toewijzing van het WK aan Saudi-Arabië en de behandeling van scheidsrechters. Dit artikel duikt in enkele van de meest opvallende confrontaties tussen Derksen en de KNVB, waarbij we zijn kritiek en de reacties daarop belichten.

Kritiek op uitspraken over Marokkaanse voetballers

In 2016 ontstond er ophef over uitspraken van Derksen in het programma Voetbal Inside over Marokkaanse voetballers. Hij stelde dat "er heel wat clubs naar de kloten zijn gegaan omdat ze in een wijk liggen met veel Marokkaanse gezinnen." Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB, reageerde fel op deze uitspraken en noemde ze "nergens op gebaseerd." Van der Zee benadrukte dat de problemen in het voetbal niet te wijten zijn aan een achtergrond of geloof, maar dat het een volkssport is. Hij stelde dat de KNVB geen cijfers bijhoudt van de achtergrond van probleemveroorzakers en dat het onzin is om dat te doen.

Derksen bleef echter bij zijn standpunt en zei dat de KNVB geen goed zicht heeft op de situatie. Hij suggereerde dat de KNVB voorzitters anoniem zou moeten uitnodigen om te vertellen over de problemen bij de clubs. Hij vond de commotie over zijn uitspraken overtrokken en wilde vooral aangeven dat clubs problemen eerlijk moeten benoemen zodat ze die kunnen oplossen.

Kritiek op de KNVB inzake het WK 2034 in Saudi-Arabië

Recentelijk heeft Derksen de KNVB aangespoord om zich publiekelijk uit te spreken tegen de FIFA's beslissing om Saudi-Arabië het WK 2034 toe te wijzen. Tijdens een uitzending van Vandaag Inside uitte Derksen zijn zorgen over de schendingen van mensenrechten in het Arabische koninkrijk en riep hij op tot een reactie vanuit de Nederlandse voetbalorganisatie of de nationale selectie. Hij twijfelt echter aan de bereidheid van spelers of stafleden om dit te doen en beschouwt hen als 'laf'.

Kritiek op de KNVB inzake de situatie bij Vitesse

Derksen heeft geen goed woord over voor de KNVB in de zaak rondom Vitesse. Nadat de licentiecommissie en de beroepscommissie van de KNVB besloten om de licentie van Vitesse in te trekken, spanden de Arnhemmers een kort geding aan. De rechter besloot echter om het besluit van de KNVB in stand te laten.

Lees ook: Handbal Spanje Analyse

Derksen gaf aan dat het hem pijn doet dat Vitesse verdwijnt uit het betaald voetbal. Hij stoorde zich aan de blije reactie vanuit Nijmegen en benadrukte dat de emotionele binding van zo’n club in zo’n stad sociaal gezien heel erg belangrijk is. Hij is kritisch op de KNVB en vindt dat ze te makkelijk voorbij zijn gegaan aan dit aspect. Derksen erkent dat er veel fout is gegaan bij Vitesse de laatste jaren, maar vindt dat de integere mensen die nu een nieuwe start willen maken het voordeel van de twijfel hadden moeten krijgen. Ook had burgemeester Ahmed Marcouch volgens Derksen een belangrijkere rol kunnen spelen door eerder aan de bel te trekken. Tot slot hekelt hij de houding van de eigenaar van stadion GelreDome, die een waanzinnige huurprijs wilde.

Kritiek op de KNVB inzake scheidsrechters

Derksen heeft zich ook uitgesproken over de KNVB met betrekking tot scheidsrechters. Hij is van mening dat de rode kaart die AZ-speler Wouter Goes opliep in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles geseponeerd moet worden door de KNVB. Hij noemt Goes een echte winnaar en vindt het belachelijk dat hij rood krijgt voor een perfect uitgevoerde sliding. Derksen vindt dat de KNVB deze zaak moet seponeren omdat de jongen groot onrecht is aangedaan.

Daarnaast heeft Derksen hard uitgehaald naar scheidsrechter Bas Nijhuis na de rode kaart voor Goes. Hij noemt het het tragische dieptepunt van de scheidsrechterscarrière van Nijhuis en snapt niet dat de VAR niet ingreep.

Ook beschuldigde Derksen de KNVB van discriminatie binnen het Nederlandse scheidsrechterskorps, omdat Pol van Boekel de kwartfinalewedstrijd tussen PSV en Feyenoord mocht fluiten in de KNVB Beker, terwijl Nijhuis bij de amateurs stond te fluiten. Hij is van mening dat Nijhuis wordt gediscrimineerd omdat hij zo vaak in de publiciteit verschijnt.

Algemene kritiek op de KNVB

Naast de specifieke gevallen hierboven, heeft Derksen ook algemene kritiek geuit op de KNVB. Zo is hij het totaal oneens met de reactie van de KNVB wat betreft het doorspelen van de competitie en hekelt hij het feit dat middenmoters een statement wilden maken wat betreft de topclubs in Nederland. Hij bekritiseert ook Gudde, die zich volgens hem laat meeslepen en influisteren door jongens in Zwitserland (FIFA en UEFA).

Lees ook: Volledig Overzicht KNVB Reactie

Derksen vindt het een goed initiatief om ex-voetballers de kans te geven in recordtempo door te stromen naar het betaald voetbal als scheidsrechter. Hij begrijpt niet waarom Koevermans te horen kreeg dat hij het betaald voetbal niet zal halen als scheidsrechter, terwijl er volgens hem genoeg hansworsten rondlopen in het betaald voetbal die het spelletje niet aanvoelen.

Lees ook: Hockey reactie oefeningen

tags: #reactie #knvb #derksen