Voordaan Hockey School Ervaringen: Een Overzicht van Plezier en Ontwikkeling

Hockey is een populaire sport in Nederland, en veel ouders zoeken naar mogelijkheden voor hun kinderen om op een leuke en laagdrempelige manier kennis te maken met hockey. Hockeyscholen, zoals Hockeyplezier, bieden deze mogelijkheid. Dit artikel geeft een overzicht van ervaringen met dergelijke hockeyscholen, met een focus op de Voordaan Hockey School, gebaseerd op diverse feedback van ouders.

Hockeyplezier: Een Fijne Eerste Kennismaking

Uit de vele reacties blijkt dat Hockeyplezier door veel kinderen als een positieve eerste kennismaking met hockey wordt ervaren. Kinderen hebben "enorm plezier gehad en genoten tijdens de lessen". Ouders benadrukken de "super leuke en laagdrempelige manier om met hockey kennis te maken". De trainingen worden als "leuk en leerzaam" beschreven, en kinderen komen "elke week huppelend het veld af!".

De Overstap naar een Hockeyclub

Een veelvoorkomende reden voor het beëindigen van de deelname aan Hockeyplezier is de overstap naar een hockeyclub. Veel kinderen stromen door naar de Benjamins, de jongste jeugdteams bij hockeyclubs zoals Voordaan, Athena, KZ, Fletiomare, HCR, Pinoké, Klein Zwitserland, SCHC en AMHC Westerpark.

Enkele voorbeelden:

  • "We hebben bericht dat zij na de zomervakantie mag starten bij Voordaan."
  • "Vanaf september 2021 mag Luuk instromen bij de Benjamins bij Voordaan. Daarom meld ik hem af voor Hockeyplezier."
  • "Josephine Klaver heeft met heel veel plezier gespeeld bij Hockeyplezier en ze gaat na de zomervakantie starten bij de Benjamins."
  • "Hij is ingeloot voor hockeyclub Athena. Hij heeft met veel plezier meegedaan met Hockeyplezier."
  • "Hanne kan na de zomer bij Fletiomare hockeyen. Dus dat betekent dat zij stopt mij Hockeyplezier."

Deze overstap wordt vaak gezien als een logische volgende stap in de hockeyontwikkeling van het kind. Hockeyplezier fungeert als een goede voorbereiding op het spelen bij een vereniging.

Lees ook: Overzicht hockey uitslagen

Voordaan: Een Populaire Keuze

Opvallend is de frequente vermelding van hockeyclub Voordaan. Veel kinderen die stoppen bij Hockeyplezier, gaan vervolgens bij Voordaan hockeyen. Dit suggereert dat Voordaan een populaire en aantrekkelijke club is voor jonge hockeyers in de regio.

Voorbeelden:

  • "Yasmine traint al een paar seizoenen mee op de hockeyschool in Groenekan. Per september aanstaande stopt Yasmine. De reden hiervoor is dat ze vanaf september bij club Voordaan in een team aan de slag kan."
  • "We hebben bericht dat zij na de zomervakantie mag starten bij Voordaan."
  • "Vanaf september 2021 mag Luuk instromen bij de Benjamins bij Voordaan. Daarom meld ik hem af voor Hockeyplezier."
  • "Rosalie van Dongen is geplaatst bij de Benjamins van Voordaan en zal dus volgend jaar gaan hockeyen."
  • "Mila vond het geweldig maar is inmiddels toegelaten bij Voordaan."
  • "Cathelijne (28-01-2014) gaat bij Voordaan hockeyen en zal zij dus stoppen met hockeyplezier."
  • "Milou zal niet meer meedoen in september. Zij is ingeloot bij Voordaan dus zij zal daar verder hockeyen."
  • "Amé Broek gaat volgend seizoen stoppen met hockeyplezier. Ze heeft het met veel plezier gedaan en stroomt nu door naar de Benjamins van Voordaan."
  • "Eloïze helaas afmelden voor komend seizoen. Heel veel dank voor alles! Mijn dochter vond het altijd heel leuk en ik als ouder ook."
  • "Ela afmelden voor het volgend seizoen van Hockeyplezier; zij start nl. in september bij Voordaan."
  • "Nout niet meer meedoen, hij is ingeloot bij Voordaan en zal daar verder gaan met hockey."
  • "Boet af. Met Boet heeft nu kind nummer 3 uit ons gezin met veel plezier genoten van Hockeyplezier! Na de zomer start Boet bij de f-jes op Voordaan."

Waarom Kiezen Ouders Voor Voordaan?

Hoewel de exacte beweegredenen niet altijd expliciet worden genoemd, kunnen we een aantal mogelijke redenen afleiden:

  • Locatie: Voordaan is gevestigd in Groenekan, wat voor veel gezinnen in de omgeving een gunstige locatie is.
  • Reputatie: Voordaan staat bekend als een goede hockeyclub met een sterke jeugdafdeling.
  • Vriendjes en vriendinnetjes: Sommige kinderen gaan naar Voordaan omdat vriendjes en vriendinnetjes daar al hockeyen.
  • Doorgroeimogelijkheden: Voordaan biedt mogelijkheden voor kinderen om zich verder te ontwikkelen in de hockeysport.

Andere Redenen om te Stoppen

Naast de overstap naar een hockeyclub, zijn er ook andere redenen waarom kinderen stoppen met Hockeyplezier:

  • Verhuizing: "Wij verhuizen deze zomervakantie naar Apeldoorn."
  • Andere sport: "Hij vond het heel leuk, maar wil nu graag een andere sport gaan doen."
  • Logistieke redenen: "Ik weet niet zeker of ik tegen die tijd nog thuis werk en of ik het dan rond zou krijgen om hem op dinsdag te laten hockeyen als ik weer op kantoor zit."

Dankbaarheid en Waardering

Ouders uiten vaak hun dankbaarheid en waardering voor de organisatie en trainers van Hockeyplezier. Ze bedanken voor de "goede zorgen", de "zeer plezierige momenten", de "leuke enthousiaste trainingen" en de "leuke kennismaking met de sport".

Lees ook: Ontdek de sleutelmomenten in de geschiedenis van Voordaan

Voorbeelden:

  • "Bedankt voor jullie goede zorgen en de zeer plezierige momenten die Mira bij jullie heeft mogen beleven."
  • "Veel dank aan de organisatie en de trainers voor de leuke enthousiaste trainingen."
  • "Super bedankt voor de leuke kennismaking met de sport."
  • "We zijn heel blij dat ze in de tussentijd met zo veel plezier bij jullie heeft kunnen spelen."
  • "Ze hebben met veel plezier meegedaan, dank voor deze super leuke en laagdrempelige manier om met hockey kennis te maken."
  • "Het heeft sowieso geresulteerd in vervolg bij de hockey voor Stijn. Namens Stijn wil ik jullie en ook zijn trainer Darko hartelijk bedanken voor de organisatie en de leuke en leerzame trainingen!"
  • "Ik wil jou/jullie heel erg bedanken voor de fijne afgelopen 3 seizoenen en al jullie inspanningen."

De Rol van Talentontwikkeling in de Hockeywereld

De discussie over talentontwikkeling in de hockeywereld is een terugkerend thema. Er zijn verschillende visies op de ideale aanpak, met name als het gaat om de hoeveelheid training en de leeftijd waarop selectie zou moeten plaatsvinden.

Verschillende Visies op Talentontwikkeling

  • Robbert-Jan de Vos (Den Bosch): Pleit voor het samenbrengen van gelijkgestemden op motorisch vlak, zelfs al in de F'jes. Hij benadrukt dat de discussie te vaak over de kwantiteit van trainingen gaat, terwijl het juist om de kwaliteit zou moeten gaan.
  • Angela Veeger (Groningen): Vindt dat er zeker in de D'tjes drie keer per week getraind mag worden. Ze benadrukt dat het belangrijk is dat kinderen het leuk vinden om te doen.
  • Gerold Hoeben (Talentcoördinator): Stelt dat twee keer gericht trainen en een wedstrijd genoeg is voor kinderen tot twaalf jaar, mits ze daarnaast veel sporten en 'spelen' met hockey.
  • Lutger Brenninkmeijer (Verenigingskenner): Vindt dat er voor de C niet moet worden geselecteerd en ziet een kloof tussen selectie- en niet-selectieteams.
  • Max Caldas (Bondscoach): Opteert voor een brede motorische ontwikkeling en vindt het onbegrijpelijk dat jonge kinderen al moeten kiezen tussen verschillende sporten.

De Balans Tussen Plezier en Prestatie

Het is belangrijk om een balans te vinden tussen plezier en prestatie in de jeugdhockey. Kinderen moeten de ruimte krijgen om te spelen en te experimenteren, maar ook de mogelijkheid om zich te ontwikkelen en hun talenten te ontplooien. De juiste aanpak is afhankelijk van het kind, de club en de visie van de trainers.

Lees ook: Een diepgaande blik op de historische prestaties van het Duitse Dames Hockeyteam.

tags: #voordaan #hockey #school #ervaringen