Handbal in Nederland: Een Overzicht van Recente Ontwikkelingen

De handbalwereld in Nederland is constant in beweging, met zowel successen op internationaal niveau als ontwikkelingen binnen de nationale competities. Dit artikel biedt een overzicht van recente gebeurtenissen en prestaties in de Nederlandse handbalscene.

Europese Successen en Internationale Toernooien

Nederlandse handbalsters hebben de afgelopen tijd indruk gemaakt in Europa. Zo won Györ, met Dione Housheer, Kelly Dulfer en Bo van Wetering in de gelederen, voor de zevende keer de Champions League. Dit is een aanzienlijke prestatie, waarbij Nederlandse speelsters een belangrijke rol speelden in een topclub.

Daarnaast hebben de handbalsters in de Golden League indruk gemaakt door topland Noorwegen te verslaan. Eerder in de week werden ook al overwinningen behaald tegen Polen en Denemarken, wat resulteerde in een toernooi zonder verliespartijen.

Het Nederlands damesteam heeft zich ook gekwalificeerd voor het WK handbal, dat plaatsvindt in Nederland en Duitsland. De wedstrijden in Nederland worden gespeeld in Ahoy in Rotterdam, waar ze het zullen opnemen tegen Oostenrijk, Egypte en Argentinië.

Nationale Competities en Beker

Ook op nationaal niveau zijn er belangrijke ontwikkelingen. Bij de mannen won Aalsmeer de dubbel door zowel de beker als het landskampioenschap te veroveren. In de finale was het lang spannend, maar Aalsmeer won uiteindelijk met 25-28. Eerder al overklaste Aalsmeer Volendam in de bekerfinale, waarbij ze het verschil al in de eerste helft maakten en niet meer weggaven.

Lees ook: Alles over KNVB Beker uitzendingen

Bij de vrouwen was er de verrassende bekerwinst van het 'tweede team' van VOC Amsterdam, dat met veel speelsters uit het eerste team de beker veroverde ten koste van Fortes Venlo. Daarnaast vierde VZV hun eerste landstitel na een zege bij streekgenoot SEW. Na de tweede wedstrijd in de play-offs won VZV ook de beslissende derde wedstrijd in het Westfriese onderonsje met SEW, waarmee ze de titel pakten.

De strijd om de landstitel bij de mannen was spannend, met Aalsmeer dat Volendam nipt klopte in het eerste duel. De wedstrijd eindigde in 31-30 voor Aalsmeer.

Spelersnieuws en Selecties

Er zijn ook diverse ontwikkelingen op het gebied van spelers. Helaas scheurde handballer Ravensbergen opnieuw zijn kruisband, waardoor hij vrijwel zeker het EK in 2026 mist. Dit is een zware klap voor de doelman en het team.

Estavana Polman keerde terug in de handbalselectie na een 'goed gesprek' en knuffel met de bondscoach. Eerder was ze door bondscoach Henrik Signell buiten de selectie gelaten voor het EK handbal, maar nu is ze weer opgeroepen. Kay Smits miste de EK-kwalificatieduels met Faeröer vanwege een niet doorstane medische controle.

Keepster Lieder zette een punt achter haar loopbaan, omdat ze het moederschap niet ideaal kon combineren met topsport. Luc Steins was er in tegenstelling tot de heenwedstrijd wél bij in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Faeröer.

Lees ook: Uitzending KNVB Bekerfinale details

Financiële Problemen en Club Problematiek

Niet al het nieuws is positief. Viervoudig handbalkampioen Limburg Lions kampt met financiële problemen en houdt na dit seizoen op te bestaan. Na jaren van financiële malaise was er geen andere uitweg meer.

Olympische Spelen

De handbalvrouwen van TeamNL doen voor de derde keer mee aan de Olympische Spelen. In 2016 maakten ze hun debuut in Rio de Janeiro, waar ze de halve finale verloren van Frankrijk. Als wereldkampioen waren ze direct gekwalificeerd voor de Spelen in Tokio.

Lees ook: Uitzendschema KNVB Beker wedstrijden

tags: #uitzending #finale #handbal #nederland #spanje