Dit artikel biedt een overzicht van diverse zoektochten naar personen, informatie en objecten in Nederland. Het omvat zowel persoonlijke verhalen als historische gebeurtenissen, en illustreert de uiteenlopende manieren waarop mensen met elkaar verbonden zijn.
Persoonlijke Zoektochten
Een aanzienlijk deel van de zoektochten betreft het vinden van personen uit iemands persoonlijke verleden. Dit kan variëren van familieleden en oude vrienden tot voormalige collega's en reisgenoten.
Zoektochten naar familieleden en nabestaanden:
- Er wordt gezocht naar familie van Anna Elisabeth Chober, geboren in mei 1959, dochter van Stanislaw Chober (1909 - 1985) en Truitje (Truutje) Kremers.
- Nabestaanden van 22 opvarenden die in 1940 omkwamen op een getorpedeerd Rotterdams stoomschip worden gezocht ter gelegenheid van een herdenking op woensdag 14 mei 2025. De namen van de slachtoffers zijn: Pieter Adriaan Barbier, Johannes Hermanus van den Berg, Joost Boekhouwer, Marinus Johannes Antonius Bontekoe, Harry Ernst Ludwig Bernhard Dreesmann, Willem Kasper van Driel, Antoine Gérard van Heulen, Cornelis Hoogstad, Leendert Klijn, Godefriedus van der Linden, Pleun van der Linden, Willem de Munnik, Hendrik Opschoor, Hendrik van de Polder, Meindert Johann Regoord, Klaas van Seters, Adrianus Jan Siebel, Pieter Smit, Lodewijk Willem Jozeph Snelders, Haike Tap, Cornelis Varekamp, en Johannes Voets.
- Mensen die Johan Frederik Karel Joosse hebben gekend, geboren in juni 1907 in Rotterdam en overleden in december 1982 in Amsterdam, worden gezocht. Hij was de zoon van Pieter Daniël Joosse (geboren in september 1879) en Adriana Jungheim (geboren juni 1881). Johan trouwde in augustus 1930 in Rotterdam met Adriana van Beek, van wie hij in augustus 1943 scheidde. Uit dit huwelijk zijn een zoon en drie dochters geboren (allemaal overleden). Johan hertrouwde in oktober 1952 in Amsterdam met Niesje Willemsen, geboren in april 1912 in Amersfoort en overleden in 2008. Niesje had al een zoon, Pieter Willemsen.
Zoektochten naar vrienden en bekenden:
- Reisgenoten van Mary den Hollander (meisjesnaam Mary Oldenburg) worden gezocht. De reis was naar Nes, Ameland in 1962 (van 24 juli tot 1 augustus). Mary is geboren op 12 juni 1947 en overleden in juli 2023. Ze zat ongeveer zes jaar lang met haar broertje en zusje in een kindertehuis: Nieuw Voordorp in Voorschoten. Daarna ging ze naar de huishoudschool: De Prinses Beatrixschool in Voorschoten (in 1962). Tijdens deze reis heeft Mary de kreet ‘Hojoepaka’ geleerd, die zij opschreef in een boekje, en de betekenis altijd geheim heeft gehouden.
- Joke de Klerk en haar twee vriendinnen Annelies en Coby (bij beide achternaam onbekend) worden gezocht. Zij woonden met z’n drieën in het Brabantse Klundert.
- Tineke (achternaam onbekend) uit Meppel, ook wel bekend als Tinus, wordt gezocht door Leo. Tineke is geboren rond 1940 en is nu 82 jaar. In 1960 werkte Tineke als verpleegkundige in het Diaconessenziekenhuis in Meppel. Vanaf 1962 werkte Tineke in ziekenhuis Salem in Ermelo.
- Mensen die in de periode februari 1967 tot augustus 1967 in het Dr. A. Mathijsen Ziekenhuis in Utrecht hebben gewerkt, worden gezocht.
- Personen die de heer H. Vetter kennen, die waarschijnlijk geboren is rond 1930 en in 1960 in een fabriek in Den Haag werkte, worden gezocht.
- Jos Alkemade, die in 1954 de opleiding tot verpleegkundige volgde in een ziekenhuis in Eindhoven, wordt gezocht.
- Mensen die Karin kennen, die waarschijnlijk op de lagere school in Eindhoven de achternaam van Balthus droeg, worden gezocht.
- John (J.A.C.) Lamers, geboren in juni 1970 in Terneuzen, wordt gezocht. Zijn vader heette P.F. Lamers en zijn moeder J.M.E. Lamers-Kip. Zijn broer heette C.F.W Lamers en is geboren rond 1968 in Rotterdam. Van 1976 tot ’82 zat hij op de St. Jozefschool in Terneuzen.
- Mensen die mevrouw Bijlsma kennen, die vaak een (blauwe) cirkelrok droeg, worden gezocht.
- Dineke Wolters, geboren in 1943 of 1944 en vroeger woonachtig in Amsterdam op de Amstelkade, wordt gezocht. Ze zat waarschijnlijk op de Mulo van 1956 t/m 1960.
- Siny Wigger, geboren rond 1942 in Denekamp, wordt gezocht. Zij woonde met haar ouders en haar vijf broers en zussen aan de Latropperstraat in Denekamp.
- Arenula, die tussen ca. 1960 en 1970 als kamermeisje werkte op de St. Annalandhoeve op Walcheren, wordt gezocht.
- Ella Schram, geboren rond 1948/1949 en begin jaren 60 met haar ouders in het Heuvelkwartier in Breda woonde, wordt gezocht.
- Marion Zweekhorst, geboren rond 1950 of 1951 en midden jaren 60 aan de Guntersteinweg in Den Haag woonde met haar vader Jan Zweekhorst en haar stiefmoeder, wordt gezocht.
- Wim van Til, geboren in Elst, Gelderland in juni of juli 1941, wordt gezocht.
Specifieke zoektochten:
- Er wordt gezocht naar mensen die het Bataljonslied van het 6e Infanterie Bataljon kennen. Het lied is geschreven door sergeant H. Hoogendam in 1962 voor de militairen in Nieuw Guinea.
- Mensen die David (achternaam onbekend) kennen, die in de Tweede Wereldoorlog ondergedoken zat in Scheveningen bij Leendert Grootveld en Anna Grootveld-Pronk, worden gezocht. Zijn schuilnaam in Scheveningen was Jantje Vos.
- Er wordt gezocht naar een kopie van de uitzending waarin meneer H.E. Steneker te zien was.
Zoektochten Gerelateerd aan Werk en Carrière
Sommige zoektochten zijn gerelateerd aan iemands professionele leven of specifieke projecten.
- Collega's van Claude en Gaston Dominique Million, die in 1963 en 1964 namens de ComSip voor de AKU in Delfzijl aan de bouw van een zoutfabriek werkten, worden gezocht.
- Mensen die rond 1950 bij de kerncentrale werkten, of in de jaren 60 als analytisch laborante bij de chemische fabriek Dr. A. Haagen in Roermond, worden gezocht.
Zoektochten naat objecten
Naast personen, wordt er ook gezocht naar objecten, zoals een schilderij en informatie over sportverenigingen.
- Er wordt gezocht naar het schilderij "De Staalmeesters" van Willem Teerlink jr., een bewerking van Rembrandts origineel.
Sportieve Connecties
Sport speelt een belangrijke rol in de zoektochten, met name cricket.
Lees ook: Volleybal: Alles over winnen
- De herdenking van Erik de Haard, die van 1963 t/m 1967 vijf seizoenen in V.O.C. IV speelde, wordt gezocht.
- Informatie over de sportvereniging SGS wordt gezocht.
- Informatie over Jaap Grootmeijer, topcricketer bij hoofdklasser VRA die overleed op 8 juni in een hospice in Naarden, wordt gezocht.
- Mensen die Ferry Dukker jr. kennen, die cricketliefhebber was en bij ACC in de hoofdklasse speelde, worden gezocht.
Lees ook: Alles over zand sokken en volleybal
Lees ook: Alles over Vrije Ruimte Volleybal