MHC Alliance: Meer dan alleen hockey - Een overzicht

MHC Alliance is een levendige en actieve hockeyclub die zich op verschillende vlakken inzet voor haar leden en de gemeenschap. Van de jeugd tot de senioren, van sportieve prestaties tot gezelligheid en maatschappelijke betrokkenheid, Alliance is een club waar iedereen zich thuis kan voelen. Dit artikel geeft een overzicht van de diverse activiteiten en initiatieven die MHC Alliance kenmerken.

Sportieve successen en ontwikkeling

Binnen MHC Alliance is er veel aandacht voor de sportieve ontwikkeling van de leden, van jong tot oud. Dit komt tot uiting in verschillende initiatieven en successen:

  • Jeugdopleiding: De club investeert in een brede jeugdopleiding, waarbij spelers de kans krijgen om op verschillende posities te spelen en hun talenten te ontdekken. Een mooi voorbeeld hiervan is Isa, die dit seizoen begon als voorstopper, maar nu als spits goal na goal scoort.
  • Keeperstrainingen: De keeperscommissie besteedt veel aandacht aan de ontwikkeling van de keepers, met succesvolle resultaten tot gevolg.
  • Trainer ontwikkeling: MHC Alliance trainers bezochten de AZ Jeugdopleiding op vrijdag 19 april.
  • Nieuwe velden: De club is continu bezig met het verbeteren van de faciliteiten. Zo is er deze zomer gestart met het vervangen van het kunstgras op de velden 5 en 6, wat een goede verbetering zal zijn.
  • Blaashal: Sinds kort heeft Alliance een blaashal, de "Alliance Arena", waardoor er ook in de wintermaanden doorgetraind kan worden.
  • Teamindelingen: De categorieleiders en technisch managers werken hard aan de teamindelingen voor het nieuwe seizoen.
  • Alli Talent Kamp: Alli Talent organiseert een kamp op dinsdag 23 april.

Maatschappelijke betrokkenheid

MHC Alliance is niet alleen een sportclub, maar ook een betrokken lid van de gemeenschap. Dit blijkt uit de volgende initiatieven:

  • Kledinginzameling Sri Lanka: Sinds 2022 doneert Alliance oude hockeykleding aan scholen in arme dorpen in Sri Lanka. In het najaar wordt er weer een grote zending verscheept, dit keer de oude Osaka kleding van de selectieteams en oude keepers-outfits.
  • Duurzaamheid: Alliance werkt aan plannen om een duurzame club te worden. Op 10 oktober, de dag van de duurzaamheid, werd verteld dat er achter de schermen hard gewerkt wordt aan mooie plannen om van Alliance echt een duurzame club te maken. Om de nabije omgeving van het clubhuis wat te verzachten en vergroenen, is vorig jaar een haag geplaatst bij de fietsenstalling en zijn bomen gepland op het plein tussen veld 1 en 3. Gisteren hebben we het terras van het clubhuis van meer groen voorzien.
  • Vergroening: Met de aanplant in de grote plantenbakken is de 3e fase van nieuw groen op het Alliance sportterrein afgerond. Fase 1 was de aanplant van de Portugese laurier en Amberboom bij de fietsen en de Steeneiken en Beuken in de nieuw gemaakte vakken.
  • Corona aanpak: MHC Alliance kreeg een compliment van de gemeente Heemstede voor de corona aanpak die de club hanteert.
  • Stemmen: Op woensdag 15 maart 2023 zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor de waterschappen. Leden konden stemmen in stembureau Alliance.

Evenementen en gezelligheid

Naast de sportieve en maatschappelijke aspecten, is gezelligheid een belangrijke pijler binnen MHC Alliance. Er worden regelmatig evenementen georganiseerd om de clubgeest te bevorderen:

  • Grote Clubactie: De Grote Clubactie is een jaarlijks terugkerend evenement waarbij leden loten verkopen om geld in te zamelen voor de club. De Grote Clubactie voor Alliance is een enorm succes geworden! Met de verkoop van alle loten hebben we een supermooi bedrag van €14.844,- opgehaald, hier zijn we als vereniging erg blij mee! De Grote Clubactie 2023 is bijna afgelopen en de bikkels van MHC-Alliance hebben in totaal (tot zondagochtend 5 november) 5819 loten verkocht. Dat betekent dat onze club het streefbedrag met 140% heeft overtroffen. De verkoopkanjers van MHC-Alliance gaan als een speer met (op dit moment) 4.901 verkochte loten. Dit jaar verkopen wij loten met de Grote Clubactie. Zodat we met z’n allen onze club nóg mooier kunnen maken. Want de opbrengst gaat naar de metamorfose van ons clubhuis.
  • Super Sunday: De KNHB plant regelmatig D1 en H1 op dezelfde dag thuis om de club supporters een mooie middag te bezorgen. Daarom hebben we de term SUPER SUNDAY gereserveerd voor als op zo'n zondag OOK THÉ DANSANT (TD) wordt georganiseerd. Super Sunday betekent een sportieve en gezellige middag op de club. We moedigen de Dames 1 én Heren 1 teams aan die dan beide thuis spelen. Na afloop van de H1 is de Thé Dansant.
  • Bakdag Dames 1: Het is alweer zo ver, de jaarlijkse bakdag van Dames 1! Je kunt een taart winnen, voor jezelf of voor het team met de meeste inzendingen!! (jeugd t/m cat.
  • Teambuilding event: Voor de E en D categorie is er 's middags het Teambuilding event op zondag 29 september.
  • Friendship tournooi: Afgelopen zondag werden de velden bezet door prachtig uitgedoste Friendship tournooi veteranen.
  • WOEP: Omdat de competitie voor de alle teams al (bijna) voorbij is, wil Alliance voor de meisjes en jongens uit de C, D, E en F- teams (selectie & breedte) iets extra’s organiseren, namelijk de WOEP.
  • Alli Talent Kamp: YESYESYESYESYES Alli Talent nummer 5! Op maandag 30 april en dinsdag 1 mei is er weer een 2-daagskamp op Alliance. In de meivakantie zullen wij onder leiding van onze top- en selectiespelers jullie twee gezellige maar vooral leerzame hockeydagen bezorgen.
  • Bovelander hockeykampen: Bovelander hockeykampen komt zaterdag 24 maart bij Alliance langs met Flop de Bovie Beer!

Nieuwe ontwikkelingen en veranderingen

MHC Alliance is een club die constant in beweging is en zich aanpast aan de veranderende omstandigheden. Dit komt tot uiting in de volgende ontwikkelingen:

Lees ook: Hockeyclub Cranendonck: Een bruisende vereniging

  • Nieuw logo: Het bestuur presenteert met trots het nieuwe logo van MHC Alliance. Vandaag hangen de nieuwe vlaggen op de club en is het logo prominent zichtbaar bij de entree.
  • Nieuwe app: Op 18 september is de nieuwe App geheel live gegaan. Velen van jullie, is deze geheel nieuw gebouwd.
  • Wijziging categorienamen: Er is een grote wijziging doorgevoerd in de categorienamen en daarmee ook de teamnamen. De Senioren 30+ is 35+ geworden.
  • Coronamaatregelen: De nieuwe coronamaatregelen, die vandaag ingaan, betekenen ook veel voor MHC Alliance. Trainingsschema’s moeten worden aangepast omdat trainingen voorlopig maar tot 17.00 uur mogen plaatsvinden. Ook op Alliance stijgt het aantal Corona gevallen. Dit geeft teams steeds nieuwe uitdagingen om de selectie rond te krijgen.
  • Energieverbruik: Bij Alliance barsten we van de energie! Helaas verbruiken we op het sportcomplex ook veel energie en dat wordt steeds duurder. Dat is een grote financiële last voor onze vereniging. We moeten ons verbruik op de korte termijn tot een minimum beperken.

Vrijwilligers en clubgevoel

MHC Alliance draait op de inzet van vele vrijwilligers. Zonder hun hulp zou de club niet kunnen bestaan. De club is dan ook altijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers:

  • Vacaturekrant: De vacaturekrant is uit! Lees de bijlage pdf met de vacatures die we graag willen invullen. We zijn trots op wat we bereiken als vereniging, als hockeyclub, als MHC Alliance! Denk je dat je ook een steentje kan bijdragen?
  • Coördinator Evenementen: Ben jij de vader of moeder die wel van een feestje houdt en ook graag een bijdrage wil leveren aan het verenigingsgevoel op onze gezellige hockeyclub Alliance? Als Coördinator Evenementen is daar een mooie gelegenheid voor.
  • Scheidsrechters: Elk jaar worden bij alle sporten de scheidsrechters deze week in het zonnetje gezet. In het zonnetje voor hun vrijwillige bijdrage aan al die mooie sporten. Zonder scheidsen geen wedstrijd!

Belangrijke personen

Binnen MHC Alliance zijn er een aantal personen die een bijzondere rol spelen:

  • Anneke van Doorn: Hiep hiep hoera voor ons erelid Anneke van Doorn. Ze is zaterdag 90 jaar geworden en al sinds 1946 lid!! Dat verdient uiteraard een bloemetje namens Alliance.
  • Kasper Vrolijk: Kasper Vrolijk heeft aangegeven dat dit seizoen zijn laatste seizoen zal zijn als coach van Dames 1. Onze Kas is ‘kind van de club’ en al 25 jaar te vinden op onze velden!
  • Jan Willem Tuininga: Op 20 mei jl. Alliancer Jan Willem Tuininga overleden. o.a. bestuurslid, scheidsrechter, coach, manager en trainer.
  • Jaap Kleijn: Jaap Kleijn is een icoon -op het veld te herkennen aan zijn rode jas en pet. Na vele mooie jaren als trainer voor de breedte teams, zag het laatste jaar dat 'meester' Jaap training zou geven er door de Corona crisis helaas anders uit dan vantevoren gehoopt.
  • Robert: Hoera 🎉 onze barmanager Robert is vandaag jarig. GEFELICITEERD Rob, van heel Alliance. We zijn zo blij met je heerlijke maaltijden voor trainers en teams en zeer creatief in het bedenken van nieuwe en leuke acties.

Praktische informatie

  • Trainingstijden: In het trainingsschema in de app kun je vinden wanneer, hoe laat en op welk veld je traint.
  • Teamindeling: Op zondag 1 juli zal de teamindeling voor seizoen 2018-2019 zichtbaar zijn in de Alliance app en op de site. Voor de App moet je eerst uitloggen en vervolgens weer inloggen om je team te kunnen zien. Op de site klik je op Inloggen en vervolgens op Team.
  • Gevonden voorwerpen: Na afloop van elk druk speelweekeinde hangt het rek in de hal weer helemaal vol met nieuwe gevonden voorwerpen.
  • Alliance App: Aankomende dagen kunnen alle leden de Allinace App updaten. In de laatste update is onder andere de push-notificatie functie weer toegevoegd. Zo missen jullie geen belangrijk clubnieuws en zijn zij altijd op de hoogte van de laatste ontwikkelingen.

Lees ook: Wanneer is het hands?

Lees ook: BMX Wedstrijdfiets Tweedehands: Koopgids

tags: #shake #hands #toernooi #loenen #informatie