De Huidige en Voormalige Doelmannen van Sparta Rotterdam

Sparta Rotterdam, opgericht in 1888, is de oudste club in het betaald voetbal van Nederland. Sinds 1916 is de thuisbasis van de club gevestigd in Het Kasteel. Door de jaren heen hebben vele keepers de clubkleuren verdedigd. Dit artikel werpt een blik op de huidige en voormalige doelmannen van Sparta Rotterdam, en belicht enkele opmerkelijke gebeurtenissen en transfers.

Huidige Doelmannen van Sparta Rotterdam

Momenteel bestaat de selectie van Sparta Rotterdam uit de volgende doelmannen:

  • Nick Olij: Nick Olij is een Nederlandse voetballer die sinds juni 2022 als doelman speelt voor Sparta Rotterdam. Hij tekende een vierjarig contract bij de club nadat hij in de zomer van 2019 een tweejarig contract bij NAC Breda had getekend. Inmiddels is Nick Olij van grote waarde voor Sparta. Zijn goede prestaties blijven niet onopgemerkt.
  • Kaylen Reitmaier: Kaylen Reitmaier is een Duitse doelman die in 2023 transfervrij overkwam van Fortuna Düsseldorf. Hij heeft een contract getekend tot medio 2025.
  • Youri Schoonderwaldt: Youri Schoonderwaldt is een Nederlandse voetballer die als doelman uitkomt voor Sparta Rotterdam. In juli 2022 verruilde hij ADO Den Haag voor Sparta. Hij maakte zijn debuut in het eerste elftal op 17 september 2022.

Opmerkelijke Transfers van Keepers

De statistieken tonen een overzicht van waardevolle spelers die de club hebben verlaten, gerangschikt op basis van transfersom. Hieronder een aantal voorbeelden:

  • Einde huur: 6,00 mln.
  • Einde huur: 4,00 mln.
  • Einde huur: 4,00 mln.
  • Einde huur: 4,00 mln.
  • 3,00 mln. €3,50 mln. huurprijs:500 dzd.
  • €3,50 mln. einde huur 3,50 mln.
  • 4,00 mln. €3,00 mln.
  • 1,00 mln. €3,00 mln. einde huur 3,00 mln.
  • Einde huur: 3,00 mln.
  • 1,30 mln. €2,30 mln.
  • ?2,20 mln. 3,00 mln. €2,00 mln.
  • 450 dzd. €2,00 mln. einde huur 2,00 mln.
  • Einde huur: 1,80 mln.
  • Einde huur: 1,75 mln.
  • Einde huur: 1,60 mln.
  • 700 dzd. €1,50 mln.
  • ?1,50 mln.
  • ?1,50 mln. -1,50 mln. -1,50 mln.
  • Einde huur: 1,50 mln.

Deze lijst geeft een indicatie van de waarde die aan keepers wordt toegekend, zowel bij de aankoop als bij het vertrek van spelers. De transfersommen en huurbedragen variëren aanzienlijk, afhankelijk van de kwaliteiten en potentie van de speler.

Frank Kooiman: Een Legende Vertrekt

Afgelopen zomer was er een opvallend vertrek bij Sparta Rotterdam. Frank Kooiman, de keeper die in de legendarische halve finale tegen Feyenoord in 1995 de nul wist te houden, en daarna vele seizoenen voor Sparta uitkwam en de laatste 15 jaar keeperstrainer was, moest de club verlaten. Kooiman maakte snel de beslissing om naar het buitenland te gaan en streek neer bij het Indonesische Dewa United, dat uitkomt in de hoogste klasse van het Indonesische voetbal. Dit was een mooie kans voor deze "Oer-Spartaan", die in de voormalige Nederlandse kolonie weer helemaal opbloeit.

Lees ook: Voetbal keepers training: oefeningen en tips

Incident rondom voormalig Sparta-keeper Maduka Okoye

In maart 2024 raakte Maduka Okoye, een voormalig keeper van Sparta Rotterdam, betrokken bij een incident tijdens een wedstrijd van zijn toenmalige club Udinese tegen SS Lazio. Okoye ontving in de 64e minuut een gele kaart, wat leidde tot verdenkingen van fraude. Wedkantoren zagen verdachte weddenschappen binnenkomen rondom de oud-doelman van Sparta. Er werd gewed op het feit dat de sluitpost een gele kaart zou krijgen. De wedkantoren moesten ongeveer 120.000 euro uitkeren aan de winnaars. De weddenschappen waren geplaatst rondom de plaats Udine. Okoye wordt verdacht van fraude en riskeert een vierjarige schorsing als hij schuldig wordt bevonden. Er is een aanklacht ingediend. De Nigeriaans international speelde twee seizoenen bij Sparta en werd voor vijf miljoen euro verkocht aan Watford.

Sparta Rotterdam tegen PSV

In het nieuwe eredivisieseizoen speelde Sparta Rotterdam tegen PSV. De wedstrijd eindigde in 6-1 voor PSV. De van PSV gehuurde doelman Joël Drommel speelde een ongelukkige rol bij de bezoekers. Drommel had gehoopt op een kans bij PSV na het vertrek van Walter Benítez, maar werd verhuurd aan Sparta. Met Nick Olij van Sparta en Matej Kovar van Bayer Leverkusen (gehuurd) haalde de landskampioen twee nieuwe doelmannen. Laatstgenoemde is voorlopig de eerste keus, Olij zag het duel met zijn oude club vanaf de bank.

Voor Sparta was het een rampstart. Op papier zag het team van Maurice Steijn er sterk en ervaren uit, met meer (oud-)Oranje-internationals binnen de lijnen dan PSV: Jens Toornstra, Patrick van Aanholt en Bruno Martins Indi. In de praktijk was het zwak.

Lees ook: Gedetailleerde keeper analyse

Lees ook: Hockeykeepers en de veranderende spelregels

tags: #oud #keepers #sparta #rotterdam