Aces, blokken, pancakes en smashes; het damesvolleybalteam van Nederland heeft een aantal mooie evenementen op het programma staan. Van de jaarlijkse Volleyball Nations League tot het WK Volleybal in 2025, er is genoeg om naar uit te kijken voor de fans van TeamNL.
Volleyball Nations League
Net als de afgelopen jaren, wordt de zomer geopend met de Volleyball Nations League. Het Nederlands damesvolleybalteam deed dit jaar mee aan de Volleyball Nations League. In dit jaarlijks terugkerende toernooi namen de Nederlandse dames het op tegen 15 andere landen van over de hele wereld.
Van 9 t/m 13 juli kwam de Volleyball Nations League naar Omnisport Apeldoorn! De TeamNL Volleybaldames speelden vier wedstrijden, o.a. tegen regerend olympisch kampioen Italië en Europees kampioen Turkije. Daarnaast waren ook wereldkampioen Servië, buurland België en promovendus Tsjechië te bewonderen in Apeldoorn.
Programma & Sessies
Het speelschema was opgedeeld in acht sessies. Per sessie waren er verschillende kaarten beschikbaar: Front Row, Rang 1 & Rang 2. Voor kinderen t/m 12 jaar was er een speciaal jeugdticket.
Hieronder een overzicht van het complete schema in Apeldoorn:
Lees ook: Composition Dutch Team World Championship
- Woensdag 9 juli:
- Sessie 1:
- 11.30u: Deuren open
- 13.00u: Tsjechië - Servië
- 17.00u: Italië - België
- Sessie 2:
- 19.00u: Deuren open
- 20.30u: Nederland - Turkije
- Sessie 1:
- Donderdag 10 juli:
- Sessie 3:
- 15.30u: Deuren open
- 17.00u: Italië - Servië
- 20.30u: België - Nederland
- Sessie 3:
- Vrijdag 11 juli:
- Sessie 4:
- 15.30u: Deuren open
- 17.00u: België - Servië
- 20.30u: Tsjechië - Turkije
- Sessie 4:
- Zaterdag 12 juli: Kids Day
- Sessie 5:
- 11.00u: Deuren open
- 15.00u: Tsjechië - Nederland (Kids Day)
- Sessie 6:
- 17.30u: Deuren open
- 19.00u: Turkije - Italië
- Sessie 5:
- Zondag 13 juli:
- Sessie 7:
- 11.00u: Deuren open
- 12.30u: Tsjechië - België
- 16.00u: Nederland - Italië
- Sessie 8:
- 18.30u: Deuren open
- 20.00u: Servië - Turkije
- Sessie 7:
De deuren van Omnisport Apeldoorn openden in principe anderhalf uur voor de start van de eerste wedstrijd van de sessie. Bij de tweede sessie was de openingstijd afhankelijk van het verloop van de eerste sessie.
Kids Day
De Volleyball Nations League beloofde een groot spektakel te worden, en zaterdag 12 juli was nóg wat specialer! Dan stond namelijk de enige echte Kids Day op het programma. Voor iedereen t/m 14 jaar waren er de hele dag speciale activiteiten in Omnisport Apeldoorn.
WK Volleybal 2025
In 2025 staat ook het WK Volleybal voor de volleybaldames op het programma. Het WK wordt gespeeld van vrijdag 22 augustus tot en met zondag 7 september 2025 en je kijkt de wedstrijden live via NOS live. Lees hier hoe je het WK volleybal live op TV kunt kijken.
De TeamNL Volleybaldames spelen hun WK in Thailand! Dit toernooi staat van 22 augustus tot 7 september op het programma. De poulefase werkt Oranje af in Bangkok. Van 22 augustus tot en met 7 september vindt het WK volleybal voor vrouwen plaats. De vrouwen komen in actie in Bangkok, de hoofdstad van Thailand. Voor TeamNL is het de zestiende deelname aan het wereldkampioenschap. De volleybaldames debuteerden in 1956 op het WK in Frankrijk en eindigden in dat toernooi met zeventien landen op de tiende plaats.
Voorbereiding op het WK
Ter voorbereiding op het WK spelen de TeamNL Volleybaldames nog twee oefeninterlands tegen Duitsland! In de aanloop naar het komende WK speelde Nederland in China nog drie oefenduels, tegen Canada (winst), Bulgarije (winst) en Servië (verlies).
Lees ook: Nederlandse voetballers en hun vermogen
Selectie en Ontwikkeling
De 29-jarige Marrit Jasper is de oudste en meest ervaren speelster (216 interlands) in de selectie, waarvan de gemiddelde leeftijd 23,8 jaar is. Koslowski is tot nu toe tevreden over de ontwikkeling van de sterk verjongde ploeg. “We hebben voor deze zomer duidelijk gesteld dat dit een opbouwjaar is en dan is het fijn om steeds die progressie te zien. Het is jammer dat speelsters als Hester Jasper, Nova Marring, Indy Baijens, Jolien Knollema er door blessures niet bij kunnen zijn. "Bovendien hebben we Britt Bongaerts, Marrit Jasper en Eline Timmerman weer bij de ploeg. Zij hebben zich na hun zomerstop snel aangepast en je ziet dat ze meer ervaring, kwaliteit en rust in de ploeg brengen. Niet alleen in het veld maar ook daarbuiten.
“Hoewel we van Servië, dat nu alle goede spelers weer terug heeft, verloren, heeft dat duel ons ook vertrouwen gegeven. We hebben lange fases goed gespeeld en die wedstrijd heeft ons ook wijzer gemaakt over welke aanpassingen we nog in korte tijd kunnen doen. Die week in China was zeer nuttig.
Andere Volleybal Evenementen
Krijg je geen genoeg van volleybal? Ziggo Sport is dé sportzender van Nederland.
Toekomstperspectief
Met een mix van ervaren speelsters en jong talent, en een duidelijke focus op opbouw en progressie, ziet de toekomst er rooskleurig uit voor het Nederlands damesvolleybalteam. De deelname aan de Volleyball Nations League en het WK Volleybal in 2025 bieden uitstekende kansen om verder te groeien en te strijden voor succes op internationaal niveau.
Lees ook: Koninklijke Korfbal Bond: 75-jarig Jubileum
tags: #nederlandse #dames #volleybal #schema