Padel is een sport die de laatste jaren enorm in populariteit is gestegen. Het is een mix van tennis en squash, en wordt gespeeld op een kleiner veld met wanden. Het is een dynamische en sociale sport die door mensen van alle leeftijden en niveaus kan worden beoefend. In de regio Bergen op Zoom worden regelmatig padel toernooien georganiseerd. Dit artikel geeft een overzicht van deze toernooien en andere relevante informatie over padel.
PadelShop.com: Uw Partner in Padel
PadelShop.com is ontstaan uit een passie voor padel. Met een fysieke locatie in Rijswijk, La Playa, bieden ze advies aan beginnende, intermediaire en professionele spelers. Ze begrijpen de wensen van spelers, zoals het uitproberen van padel rackets die door professionals worden gebruikt. Ook beginners kunnen bij PadelShop.com terecht voor een brede selectie producten in verschillende prijsklassen, merken, hardheden en balansen.
Het team van PadelShop.com speelt al jaren padel en heeft veel ervaring met het geven van advies over padelrackets. Ze hebben zelfs fabrieken bezocht om meer te leren over de productie ervan. PadelShop.com biedt persoonlijk advies, de mogelijkheid om padelrackets op diverse locaties te testen, en een breed scala aan modellen. Ze hebben direct contact met de merken, houden een eigen voorraad aan en garanderen een snelle levering. PadelShop.com benadrukt het belang van een goede partner in padel, aangezien het een teamsport is.
Toernooikalender: Padel Actie in de Regio
Hieronder volgt een overzicht van padel toernooien en andere padel gerelateerde evenementen in de regio Bergen op Zoom en daarbuiten, gebaseerd op de beschikbare data. Let op, sommige data zijn mogelijk verouderd, dus controleer altijd de actuele informatie bij de organiserende instantie.
September:
- Diverse data: Maandtoernooi PV (specifieke data niet gespecificeerd).
- zat 13-sep & zon 14-sep: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- vri 19-sep: P.C. (nadere details ontbreken)
- zat 20-sep & zon 21-sep: (nadere details ontbreken)
- zon 27-sep: (nadere details ontbreken)
Oktober:
- woe 01-okt & don 02-okt: (nadere details ontbreken)
- zon 05-okt: (nadere details ontbreken)
- din 07-okt & don 09-okt: Inschrijfgeld 5,00 pp. 1 pp.
- vri 10-okt & zat 11-okt: (nadere details ontbreken)
- zon 12-okt: J.B.V. (nadere details ontbreken)
- woe 15-okt: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- vri 17-okt: P.C. (nadere details ontbreken)
- zon 19-okt: (nadere details ontbreken)
- woe 22-okt & don 23-okt & vri 24-okt & zat 25-okt & zon 26-okt: (nadere details ontbreken)
- woe 29-okt & vri 31-okt: (nadere details ontbreken)
November:
- zon 02-nov: (nadere details ontbreken)
- don 06-nov & vri 07-nov: P.C. (nadere details ontbreken)
- zat 08-nov & zon 09-nov: (nadere details ontbreken)
- zon 16-nov: USV afd. (nadere details ontbreken)
- woe 19-nov: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- zat 22-nov: J.B.V. (nadere details ontbreken)
- zon 23-nov: (nadere details ontbreken)
- woe 26-nov & vri 28-nov & zon 30-nov: (nadere details ontbreken)
December:
- din 02-dec & vri 05-dec: P.C. (nadere details ontbreken)
- zon 07-dec: (nadere details ontbreken)
- woe 10-dec & don 11-dec & vri 12-dec & zon 14-dec & maa 15-dec & woe 17-dec: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- don 18-dec: Let op de aanvangstijd is 16.00 uur !
- vri 19-dec & zat 20-dec & zon 21-dec: (nadere details ontbreken)
- woe 24-dec & vri 26-dec: P.C. (nadere details ontbreken)
- zat 27-dec: Systeem: Voorronde (2 voorgeloot), daarna in poules (complementaires). 5 partijen voorgeloot, Licentie verplicht, Geldprijzen, Alleen inschrijvingen met complete teams kunnen worden geaccepteerd i.v.m. jeugdtoernooi - met afsluitend het schieten op porselein!
- maa 29-dec & din 30-dec: (nadere details ontbreken)
Januari:
- zat 03-jan & woe 07-jan & don 08-jan & zon 11-jan & vri 16-jan & zat 17-jan & zon 18-jan & maa 19-jan & woe 21-jan: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- don 22-jan & vri 23-jan & zon 25-jan & woe 28-jan & zat 31-jan: (nadere details ontbreken)
Februari:
- zon 01-feb & don 05-feb & vri 06-feb & maa 09-feb & woe 11-feb & vri 13-feb & zat 14-feb & zon 15-feb & woe 18-feb: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- don 19-feb & woe 25-feb & vri 27-feb & zat 28-feb: (nadere details ontbreken)
Maart:
- zon 01-mrt & woe 04-mrt & don 05-mrt & zon 08-mrt & don 12-mrt & vri 13-mrt & zat 14-mrt: D.O.S.C. afd. (nadere details ontbreken)
- zon 15-mrt & maa 16-mrt & woe 18-mrt: P.U.K. (nadere details ontbreken)
- don 19-mrt & vri 20-mrt & woe 25-mrt & don 26-mrt & zon 29-mrt: (nadere details ontbreken)
April:
- zon 12-apr & zon 19-apr & woe 29-apr: Er worden 4 voorgeloten wedstrijden gespeeld ! Per gewonnen wedstrijd ontvangt u 2 …
Juli & Augustus:
- woe 01-jul & woe 22-jul: Er worden 4 voorgeloten wedstrijden gespeeld !
- zat 01-aug & zat 08-aug: Er wordt op tijd gespeeld !
- zat 15-aug & zon 23-aug & vri 28-aug & zon 30-aug: (nadere details ontbreken)
September (specifiek):
- zat 05-sep: (nadere details ontbreken)
Overige data:
- din 24-nov & zon 20-dec: (nadere details ontbreken)
Belangrijke Opmerkingen:
- P.U.K., P.C., J.B.V., D.O.S.C. afd., USV afd.: Dit zijn waarschijnlijk afkortingen van organiserende verenigingen of afdelingen. Meer informatie over deze organisaties is nodig om de toernooien te kunnen contextualiseren.
- Voorgelote wedstrijden: Een aantal toernooien werken met voorgelote wedstrijden. Dit betekent dat de eerste wedstrijden al van tevoren zijn ingedeeld.
- Licentie verplicht: Voor sommige toernooien is een padel licentie verplicht. Informeer hiernaar bij de organisatie.
- Inschrijfgeld: Het inschrijfgeld varieert per toernooi.
Het Belang van een Goede Padel Partner
Net als in andere teamsporten, is een goede partner essentieel in padel. Je oefent altijd padel in een team en je kunt geen wedstrijden winnen zonder een goede partner. De juiste partner kan je sterke punten aanvullen en je zwakke punten compenseren. Communicatie en samenwerking zijn cruciaal voor succes op de padelbaan.
Lees ook: Judo Successen op het Lente Toernooi
BSV (Bergse Schaak Vereniging): Meer dan alleen Padel
Hoewel dit artikel primair over padel gaat, is het interessant om te zien dat de regio Bergen op Zoom ook een actieve schaakgemeenschap heeft. De Bergse Schaak Vereniging (BSV) organiseert diverse evenementen en toernooien.
- Competities: De competities op vrijdag beginnen nu om 20.00 uur. Zorg dat je 5 minuten tevoren aanwezig bent, want dan wordt de indeling gemaakt.
- Rabo ClubSupport: Rabo-leden kunnen van 1 t/m 23 september 2025 stemmen op hun favoriete club. Hoe meer stemmen BSV krijgt bij Rabo ClubSupport, hoe groter de sponsorbijdrage van de Rabobank aan BSV.
- Openingsavond: Op vrijdag 29 augustus werd het schaakseizoen geopend met het Casablanca schaak.
- Nederlands Kampioenschap Snelschaken: Op zaterdag 13 september wordt het Nederlands Kampioenschap Snelschaken gespeeld in Rotterdam. Enkel spelers met als federatie NED bij de FIDE mogen meedoen.
- Freestyle Rapidtoernooi: Schaakvereniging Waalwijk organiseert op 4 donderdagavonden een Freestyle Rapidtoernooi (20 minuten pppp). De eerste avond is op 28 augustus, de overige avonden zijn 6 november, 29 januari en 25 juni.
Lees ook: Informatie over het Regio Voetbal Toernooi
Lees ook: Informatie over het Volleybal Jeugd Toernooi in Vaassen