KNVB Beker Feyenoord 2018-2019: Een Terugblik op een Succesvol Voetbalseizoen

Het kalenderjaar 2018 nadert zijn einde, en het is tijd om terug te blikken op het afgelopen voetbaljaar. In deze terugblik kijken we naar de maanden april, mei en juni, met als hoogtepunt de bekerwinst, maar ook veel transfernieuws en de groepsfase van het WK in Rusland.

April: Bekerfinale en Eredivisie Successen

Feyenoord kende een succesvolle aprilmaand, waarin de club zowel in de Eredivisie als in de KNVB Beker goede resultaten behaalde.

Eredivisie: Na 29 speelronden in de Eredivisie had Feyenoord de vierde plaats steviger in handen genomen. Op Eerste Paasdag werd Excelsior in De Kuip met 5-0 verslagen. Later in de maand volgden overwinningen op FC Twente (1-3) en FC Utrecht (3-1). Ook werd Willem II met 1-5 verslagen. In de laatste competitiewedstrijd in De Kuip bleek Feyenoord opnieuw te sterk voor Sparta Rotterdam, met een 3-1 overwinning.

KNVB Beker: De focus lag echter vooral op de bekerfinale tegen AZ. Eric Botteghin benadrukte het belang van de wedstrijd: "Je moet je leven geven voor die prijs." Robin van Persie keek ook uit naar de finale en hoopte belangrijk te kunnen zijn. Op 22 april was het zover: Feyenoord won de honderdste finale van het toernooi om de TOTO KNVB Beker. AZ werd in de eindstrijd in De Kuip met 0-3 verslagen. Duizenden Feyenoord-supporters vierden de bekerwinst met de spelers en staf.

Overige: Naast de sportieve successen werd ook het contract van Tyrell Malacia verlengd tot 2023. Feyenoord verlengde ook het contract van Mo El Hankouri, die verhuurd was aan Willem II. Dirk Kuyt werd aangesteld als nieuwe trainer van Feyenoord Onder 19. Joël Zwarts tekende een profcontract bij Feyenoord. Helaas was er ook droevig nieuws: oud-Feyenoorder Henk Schouten overleed. Feyenoord nam afscheid van Jan Wouters, wiens contract niet werd verlengd. Steven Berghuis werd uitgeroepen tot 'Legioen-speler van het seizoen'.

Lees ook: Alles over KNVB Beker uitzendingen

Mei: Afsluiting Eredivisie en Voorbereiding op Nieuw Seizoen

In mei sloot Feyenoord het Eredivisieseizoen af en begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Eredivisie: Feyenoord sloot het seizoen goed af met een 2-3 overwinning op sc Heerenveen. Het was de achtste competitiezege op rij.

Transfers: Gustavo Hamer vertrok naar PEC Zwolle. Marouan Azarkan en Daudè van der Kust tekenden hun eerste profcontract bij Feyenoord. Het contract van assistent-trainer Jean-Paul van Gastel werd verlengd tot medio 2020. Robin van Persie maakte bekend nog een seizoen door te gaan bij Feyenoord. Feyenoord bevestigde de verkoop van Simon Gustafson aan FC Utrecht. Jaron Vicario en Naoufal Bannis tekenden een profcontract bij Feyenoord. Denny Landzaat werd de nieuwe assistent-trainer van Feyenoord.

Overige: De grasmat van De Kuip werd voor het vijfde seizoen op rij verkozen tot het beste voetbalveld in de Eredivisie. Clubicoon Gerard Kerkum overleed. Dirk Kuijt nam met een speciale afscheidswedstrijd afscheid als voetballer in De Kuip. Jeremy van Mullem tekende een contract bij Feyenoord.

Juni: WK-gangers en Nieuwe Trainingsaccommodatie

Juni stond in het teken van het WK in Rusland en de voorbereiding op het nieuwe seizoen.

Lees ook: KNVB Beker: Samenvattingen en Uitzendingen

WK: Karim El Ahmadi en Sofyan Amrabat gingen met Marokko naar het WK. Nicolai Jørgensen werd opgenomen in de definitieve selectie van Denemarken voor het WK. Renato Tapia ging met Peru naar het WK en Brad Jones met Australië. Feyenoord verdiende een miljoen euro aan het WK in Rusland.

Overige: Noah Lewis tekende een profcontract bij Feyenoord. Bilal Başaçıkoğlu vertrok naar Kayserispor. Elber Evora en Jordie van Leeuwen tekenden hun eerste profcontract bij Feyenoord. De nieuwe trainingsaccommodatie van Feyenoord 1 werd officieel in gebruik genomen. Feyenoord introduceerde het klassieke thuistenue voor het seizoen 2018-2019. Feyenoord startte op de nieuwe trainingslijn. Marko Vejinovic maakte definitief de overstap naar AZ. Ian Smeulers tekende een profcontract. Feyenoord startte de oefencampagne met een zege in Putten.

Lees ook: Feyenoord en de KNVB Beker: Een terugblik

tags: #knvb #beker #feyenoord #2018-2019