Na een indrukwekkend seizoen heeft Huizen Dames 1 de felbegeerde titel in de Promotieklasse veroverd. De recente 2-1 overwinning op Leiden, in combinatie met het verlies van de directe concurrentie, heeft ervoor gezorgd dat de Gooise ploeg niet meer in te halen is. Hiermee verzekert Huizen zich van een plek in de Hoofdklasse volgend seizoen, een prestatie van formaat.
Een kampioenschap op eigen veld
Op eigen veld kroonde Huizen zich tot kampioen van de Promotieklasse. De wedstrijd tegen Leiden was cruciaal en de spanning was voelbaar. Noa van Leer en Noor Knoop, die na dit seizoen vertrekt naar SCHC, zorgden voor de doelpunten namens Huizen. Fleur Gort scoorde nog tegen namens Leiden, maar de ploeg van Jorge Nolte kon niet voorkomen dat Huizen de overwinning en daarmee het kampioenschap binnen sleepte.
De concurrentie in de Promotieklasse
De strijd in de Promotieklasse was dit seizoen bijzonder spannend. Verschillende teams maakten aanspraak op de titel en de promotieplekken. Victoria wist bijvoorbeeld met 1-2 te winnen van Laren, waardoor ze stegen naar de tweede plaats op de ranglijst. MOP daarentegen, zakte uit de top drie na een 4-1 nederlaag tegen Leonidas. Ook Ring Pass moest een teleurstelling incasseren met een 1-2 verlies tegen Groningen. Opvallend moment in die wedstrijd was de poging van Ring Pass-aanvoerder Teuntje Bruijstens om de bal te veroveren van Groningen-routinier Evaline Janssens.
Klein Zwitserland (KZ) kende een moeilijk seizoen. Met een vrijwel geheel nieuw team was het voor hen een uitdaging om zich te handhaven in de Promotieklasse. In de wedstrijd tegen Push vochten ze voor wat ze waard waren. KZ-middenvelder Jip Blaas zette de ploeg nog wel op voorsprong met een doelpunt na zes minuten, maar Marieke Bos van Push maakte de stand al snel weer gelijk. Uiteindelijk was het Lobke van Nistelrooij die twaalf minuten voor tijd de beslissende treffer scoorde. Klein Zwitserland speelt komend seizoen in de Overgangsklasse.
Toekomstperspectief en ambities
De promotie naar de Hoofdklasse is een enorme stap voor Huizen Dames 1. Het team zal zich nu moeten voorbereiden op een hoger niveau van competitie. Dit betekent hard trainen, tactische aanpassingen en wellicht ook het aantrekken van nieuwe speelsters om de selectie te versterken. De club Huizen heeft de ambitie om zich te vestigen als een stabiele Hoofdklasse-ploeg en verder te groeien in de Nederlandse hockeywereld.
Lees ook: Een diepgaande blik op de historische prestaties van het Duitse Dames Hockeyteam.
Jeugdopleiding en clubcultuur
Naast het succes van Dames 1, is de club Huizen ook actief bezig met de jeugdopleiding. Er wordt gezocht naar een ervaren trainer/coach voor MO16-1, een team dat 3x per week traint en start in IDC. Dit toont aan dat de club investeert in de toekomst en de jeugd de kans wil geven om zich verder te ontwikkelen.
De club organiseert ook evenementen om de clubcultuur te bevorderen, zoals de wedstrijdcup en Fair Play Award voor alle jeugdteams uit ’t Gooi. Dit zorgt voor verbinding en sportiviteit binnen de club.
Oproep voor keepers
Huizen is ook op zoek naar keepers voor verschillende teams. Heren 30-1, uitkomend in de hoofdklasse, zoekt een keeper voor 10 potjes in het seizoen. Dit is een kans voor keepers die wel op een leuk niveau willen hockeyen, maar niet elke zondag beschikbaar zijn. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Bart Hillen via 06-41814721.
Lees ook: De evolutie van hockey: een gedetailleerde analyse
Lees ook: Een overzicht van de carrière van Chloe Hockey en haar bijdrage aan het Nederlandse hockey.