Eindstanden Competitie 2010-2011 Hockey Nederland: Een Terugblik

Dit artikel biedt een uitgebreid overzicht van de prestaties en eindstanden in de Nederlandse hockeycompetities, met een focus op het seizoen 2010-2011 en enkele latere ontwikkelingen. We belichten zowel de hoofdklasse als andere niveaus, en kijken naar de successen en memorabele momenten van verschillende teams en spelers.

Hoofdklasse Dames: Eva de Goede's Jubileum en Meer

In de Hoofdklasse Dames bereikte Eva de Goede tijdens de voorlaatste speelronde van 2018 een opmerkelijke mijlpaal. Ze scoorde haar zeventigste Hoofdklasse-doelpunt voor Amsterdam sinds het seizoen 2010/11. Hoewel ze lachend toegaf dat het "zeker niet mijn mooiste doelpunt in de Hoofdklasse" was, telde de goal wel degelijk. De Goede maakte haar eerste doelpunt in de Hoofdklasse op 22 oktober 2006 namens Kampong, in een 2-3 uitoverwinning tegen Forward. In de daaropvolgende elf seizoenen scoorde ze steevast, met uitzondering van 2016/17, toen ze een sabbatical in Zuid-Afrika nam.

Nijmegen en hdm bleken door de jaren heen haar favoriete slachtoffers, met elk tien doelpunten geïncasseerd van de 200-voudig Oranje-international. Andere clubs die regelmatig door De Goede werden getroffen, zijn Pinoké en Kampong (beide acht), Rotterdam, Laren en Hurley (elk zeven). De Goede, die zichzelf meer als een middenvelder ziet die doelpunten voorbereidt dan als een echte doelpuntenmaker, vond het achteraf toch leuk om deze mijlpaal te bereiken. In het seizoen waarin ze haar jubileum bereikte, scoorde ze zes doelpunten voor Amsterdam. Eerder dat seizoen bereikte haar teamgenote Kelly Jonker al de grens van honderd doelpunten in de Hoofdklasse.

Landskampioenschap Nijmegen JA1 in 2011: Een Herinnering

Een ander memorabel moment was de landstitel van Nijmegen JA1 in het seizoen 2010-2011. Op 19 juni 2011 speelden zij de finale tegen Kampong JA1 in het Wagener Stadion. Na een spannende wedstrijd stond het na de reguliere speeltijd 3-3. De beslissing viel uiteindelijk in de strafballen, waarbij Nijmegen JA1 aan het langste eind trok en de landstitel veroverde.

Vijf jaar later speelden de mannen van toen een wedstrijd tegen het huidige Heren 1 van Nijmegen. Slechts een enkeling uit de JA1 van 2011 speelde in 2016 nog in Heren 1, zoals Lars Leenen en af en toe Floris-Willem Enzerink. Sommige oud-spelers vonden hun weg naar andere hoofdklasseclubs, zoals Johannes Mooij en Niek Merkus bij Amsterdam en Steef Stroeken bij SCHC. Ondanks de verschillende woonplaatsen bleven de mannen via een groepschat uit 2011 in contact.

Lees ook: Alle eindstanden van de Hoofdklasse op een rij

Records en Uitslagen: Nederland Overklast Chili op WK

Op het internationale toneel vestigde het Nederlands elftal een nieuw record door Chili met 14-0 te verslaan. Het oude record stond op naam van Australië, dat in 2010 met 12-0 van Zuid-Afrika won. Al in de eerste helft werd duidelijk dat Nederland het record zou overnemen, met doelpunten van Janssen (2x), De Vilder, Van Dam en Brinkman. Na rust liep Nederland verder uit met doelpunten van Brinkman, Janssen (2x), Pieters, Bijen (2x), Blok en Beins. Thierry Brinkman en Jip Janssen deelden de topscorerstitel met elk drie doelpunten in de wedstrijd.

Bondscoach Jeroen Delmee kon terugkijken op een uitstekende poulefase, waarin de eerste twee wedstrijden met 4-0 werden gewonnen en de ploeg geen enkel doelpunt tegen kreeg.

NGF Competities en Nacompetitie Zaalhockey

Naast het veldhockey zijn er ook andere competities en evenementen die de aandacht verdienen. De NGF-voorjaarscompetitie werd in 2022 afgesloten met een finaledag op Golfclub Kleiburg. In de hoofdklasse heren 50+ 18 holes waren er twee landskampioenen: de Lochemse en Westerwolde. De NGF-najaarscompetitie biedt golfers van 25-50 jaar de mogelijkheid om in teamverband te spelen.

In de nacompetitie van de Hoofdklasse Zaalhockey streden de heren- en damesteams om de titel. Bij de heren kroonde HDM zich tot Nederlands kampioen door Amsterdam te verslaan, terwijl de dames van HDM wisselend succes kenden.

Historische Prestaties van een Hockeyclub: Een Overzicht

Een hockeyclub met een rijke historie kan terugkijken op vele successen door de jaren heen. Van de eerste oefenwedstrijden in 1960 tot kampioenschappen in diverse klassen en deelnames aan landelijke competities, de club heeft een belangrijke rol gespeeld in de Nederlandse hockeywereld. In 1961 werd Heren 1 kampioen, gevolgd door Heren 2 in 1962. Dames 1 bereikte voor het eerst de 1e klasse in 1968/1969 en Heren 1 promoveerde in 1972/1973 naar de 1e klasse. In de jaren daarna volgden vele kampioenschappen en promoties voor zowel de heren- als damesteams, in zowel zaal- als veldhockey.

Lees ook: Eindstanden en Sportlink

In de 21e eeuw bleef de club succesvol, met kampioenschappen voor diverse jeugdteams en seniorenteams. Dames 1 promoveerde in 2002/2003 naar de Overgangsklasse en Jongens C1 werd in 2003/2004 zaalkampioen. In 2010-2011 werd Meisjes D1 kampioen in de zaal en behaalde de 2e plaats van Nederland. Deze successen tonen de vitaliteit en de lange traditie van de club in de Nederlandse hockeywereld.

Toekomstperspectief en Seizoensstart

Het nieuwe hockeyseizoen gaat van start met een SUPER SUNDAY, waarbij teams worden aangemoedigd door enthousiaste supporters. Dit soort evenementen dragen bij aan de teamgeest en de ontwikkeling van de club. Door bij te dragen aan de club, wordt er gezorgd voor een onvergetelijk seizoen en wordt de toekomst van de club ondersteund.

Lees ook: Alles wat je moet weten over Zaalvoetbal Competitie Meppel

tags: #eindstanden #competitie #2010 #2011 #hockey #Nederland