Caprice des Dieux Wedstrijd Winnen: Een Overzicht van de Paardensport in Nederland

De paardensport in Nederland is springlevend en kent een breed scala aan disciplines, van springen en dressuur tot eventing. In dit artikel duiken we in de wereld van de Nederlandse paardensport, met aandacht voor zowel de internationale successen als de nationale evenementen en selecties.

Selectie WK Jonge Springpaarden Bekend

De weg naar het Wereldstamboekenkampioenschap voor jonge springpaarden in Lanaken is uitgestippeld. De Nederlandse selectie vindt plaats van 30 juli tot en met 2 augustus tijdens het KWPN Kampioenschap in Ermelo en de Van Mossel Automotive Cup in Schijndel.

Alleen paarden die als veulen zijn ingeschreven bij een in Nederland gevestigd, door de WBFSH erkend stamboek, komen in aanmerking voor deelname. Dit zijn momenteel het KWPN, NRPS, AES-NL en KFPS. Deze voorwaarde is vastgesteld door de FEI en de World Breeding Federation for Sport Horses.

Voor paarden die geregistreerd zijn bij een buitenlands stamboek is er een alternatieve selectiemogelijkheid. Deze vindt plaats van 21 tot en met 24 augustus bij De Molenheide in Schijndel onder de naam Van Mossel Automotive Cup 2025.

Internationale Deelname en Successen

Nederlandse ruiters zijn actief op internationaal niveau in verschillende disciplines. Zo reist bondscoach Wout-Jan van der Schans met Kim Emmen, Maikel van der Vleuten, Michael Greeve, Willem Greve en Kevin Jochems naar het Europees kampioenschap springen in het Spaanse A Coruna. Daarnaast zijn er internationale springwedstrijden in eigen land, zoals CH De Wolden in Zuidwolde en een 2* concours in Kronenberg. Nederlandse eventingruiters komen aan de start in het Poolse Strzegom en het Belgische Etalle.

Lees ook: Europa League Play-offs: Utrecht - Zenit

Frank Schuttert won het thuisconcours van CSI Ommen. Annelies Vorsselmans met Trezequet (v. Turmalin) en Pim Mulder met It’s Possible (v. Berlin) maakten het hem nog lastig met hun snelle barrageritten, maar Frank Schuttert liet met Isis (v. Cardento) de klok 0,09 seconden sneller stil staan.

Succes voor de Nederlandse Dressuurjeugd

Het EK dressuur voor U25 en Young Riders in het Duitse Kronberg was een succes voor de Nederlandse jeugd. Het team behaalde twee zilveren teammedailles en Anniek van Dulst won individueel zilver. Bondscoach Monique Peutz was zeer tevreden over de prestaties van haar team: “We stonden er op het juiste moment en de landenwedstrijd was fantastisch!”

In de U25 landenwedstrijd leverde het team een extra knappe prestatie door met drie amazones (Quinty Vossers viel uit) zilver te winnen. Ook de Young Riders wonnen zilver, met twee persoonlijke records. Anniek van Dulst zette nog een kers op de taart door in de individuele proef een dikke persoonlijke recordscore te behalen.

Lieselot Kooremans Wint EK Children

Lieselot Kooremans heeft in Riesenbeck het Europees Kampioenschap bij de Children gewonnen. Daarmee deed de 13-jarige amazone uit Turnhout het nog beter dan vorig jaar toen ze zilver won bij het EK pony’s. Met haar 12-jarige merrie Nina van HD maakte Lieselot de hele week geen enkele fout en was ze als enige foutloos in de barrage van de finale.

Kooremans en Nina van HD moesten als eerste van start in de barrage om goud, zilver en brons. Na vijf parcoursen op het EK hadden drie combinaties nog een nulscore op hun conto. Met een brutaal gereden rit en een korte wending reed Lieselot geweldig foutloos in een tijd van 30.22 seconden en legde zo druk bij haar concurrenten Eleanora Ljungman en Noah Philips-De Vuyst. Die kwamen er met een springfout en een weigering niet aan te pas en daarmee was het eerste EK goud bij de Children zeker.

Lees ook: Voetbalregels verenigingswissel

Ponykampen: Nostalgie en Plezier

Glitters, gehaktballen en paarden: het ouderwetse ponykamp blijft springlevend. Een discoavond, een rit in de huifkar, knakworsten als tussendoortje en een pony die je een week lang je beste vriend(in) mag noemen. Voor wie ooit op ponykamp ging, klinkt het als nostalgie in optima forma. Maar wie dacht dat deze ouderwetse zomerkampen passé zijn, heeft het mis.

De Toekomst van de Nederlandse Paardensport

De Nederlandse paardensport kent een rijke historie en een veelbelovende toekomst. Met talentvolle ruiters en paarden in verschillende disciplines, en een sterke focus op jeugdopleiding, kan Nederland blijven meedoen aan de top van de internationale paardensport. Evenementen zoals het WK jonge springpaarden en de prestaties van de jeugd op EK's zijn hier een bewijs van.

Detailuitslagen van EK Dressuur Jeugd

Uitslag Landerwedstrijd Young Riders:

  • ZILVER Nederland - 215.853

    • Anniek van Dulst (Ermelo) - My First Choice - Dutopia (v. Blue Hors First Choice), 71.853%
    • Micky Schelstraete (Gemonde) - Venicia OLD (v. Vivaldi), 70.618%
    • Yasmin Westerink (Dronten) - Amphitryon OLD (v. Ampere), 70.794%
    • Tessa Kole (Hansweert) - Hexagon’s Nachtwacht (v. Everdale), 73.206%

Uitslag Landenwedstrijd U25:

  • ZILVER Nederland - 211.647

    • Milou Dees (Berkenwoude) - Francesco (v. Florencio), 70.294%
    • Kris de Vries (Didam) - Jillz La Grande (v. Charmeur), 70.147%
    • Kim Noordijk (Galder) - Joep (v. Desperado), 71.206%

Uitslag Young Riders individuele proef:

  1. Lana-Pinou Baumgürtel (GER) ZINQ Emma FH NRW 75.206%
  2. ZILVER Anniek van Dulst - My First Choice - Dutopia, 72.735%
  3. Anna Teibel Raben (DEN) Sparaday 72.706%
  4. Tessa Kole - Hexagon’s Nachtwacht, 72.382%
  5. Yasmin Westerink - Amphitryon OLD, 69.912%
  6. Micky Schelstraete - Venicia OLD, 69.353%

Uitslag FEI U25 Grand Prix 16-25 proef:

  1. Anna Schölermann (GER) - Springborgs Guardian, 74.718%
  2. Moritz Treffinger (GER) - Cadeau Noir, 73.025%
  3. Sara Aagaard Hyrm (DEN) - Atterupgaards Cooper, 73.0007%
  4. Kim Noordijk - Joep, 71.692%
  5. Kris de Vries - Jillz La Grande, 71.051%
  6. Milou Dees - Francesco, 68.564%

Uitslag kür op muziek YR:

  1. Lana-Pinou Baumgürtel (GER) - ZINQ Emma FH NRW, 80.120%
  2. Lucie-Anouk Baumgürtel (GER) - ZINQ Hugo FH, 76.580%
  3. Anna Teibel Raben (DEN) - Sparaday, 76.490%
  4. Anniek van Dulst - My First Choice - Dutopia, 75.510%
  5. Tessa Kole - Hexagon’s Nachtwacht, 75.315%
  6. Yasmin Westerink - Amphitryon OLD, 73.525%

Uitslag kür op muziek U25:

  1. Moritz Treffinger (GER) - Cadeau Noir, 80.400%
  2. Sara Aagaard Hyrm (DEN) - Atterupgaards Cooper, 79.925%
  3. Felicitas Hendricks (GER) - Drombusch OLD, 79.340%
  4. Milou Dees - Francesco, 74.545%
  5. Kris de Vries - Jillz La Grande, 73.340%

Detailuitslagen EK Springen Children

Uitslag EK springen Children, individueel, 1.30m:

  1. Goud Lieselot Kooremans (Turnhout, B), Nina van HD, 0 - 0, 30.22 sec
  2. Zilver Eleonara Ljungman (GBR), Jamaica EBH, 4, 35.08 sec
  3. Brons Noah Philips-De Vuyst (Zwi), Fouego de la Closiere, 0 - 4, 44.66 sec
  4. Joep Schaap (Herpen) - Cadeauminka, 8 str pnt
  5. Pedro Mansur Guerios (zoon van de Braziliaanse topruiter Yuri Mansur Guerios) hielpen Nederland met toprondes aan de zilveren teammedaille. Na vijf parcoursen eindigden ze individueel in de finale op de gedeelde tiende plaats met een totaal van 8 strafpunten.

Lees ook: KNGU Broekjesregels Uitgelegd

tags: #caprice #des #dieux #wedstrijd #winnen