Bob Gerritsen, een bekende naam in de korfbalwereld, heeft een indrukwekkende carrière achter de rug. Van spelen op het hoogste niveau met OVVO tot jarenlange ervaring in de Korfbal League bij DVO, Gerritsen heeft zijn stempel gedrukt op de sport. Dit artikel belicht zijn carrière, met een focus op zijn recente terugkeer naar OVVO en zijn impact op de teams waar hij heeft gespeeld.
Vroege Carrière en Doorbraak bij OVVO
Opgegroeid in Maartensdijk, begon Gerritsen zijn korfbalreis bij Tweemaal Zes. Zijn talent bracht hem al snel naar OVVO, waar hij in 2015 op het hoogste niveau speelde. Deze periode was cruciaal voor zijn ontwikkeling en legde de basis voor zijn latere successen.
Jaren in de Korfbal League bij DVO
Na zijn tijd bij OVVO maakte Gerritsen de overstap naar DVO, een gerenommeerde club in de Korfbal League. Hier speelde hij jarenlang op het hoogste niveau, waar hij waardevolle ervaring opdeed en zijn vaardigheden verder aanscherpte. Zijn tijd bij DVO kenmerkte zich door competitieve wedstrijden en de constante druk om te presteren.
Afscheid en Comeback
In 2017 kondigde Gerritsen zijn afscheid aan als topkorfballer. Echter, in mei van dat jaar veranderde alles toen hij groen licht kreeg om weer te korfballen. Dit leidde tot trainingssessies bij DOS, waar hij zich snel thuis voelde. De positieve gesprekken met trainer/coach Maarten van Brenk en Wilco de Rooij van de Technische Commissie versterkten zijn beslissing om terug te keren naar het veld.
Keuze voor DOS Westbroek
Gerritsen motiveerde zijn keuze voor DOS als volgt: “Ik kijk ernaar uit om volgend seizoen weer te gaan korfballen. Het blijft een mooi spelletje en het is een leuk vooruitzicht om in augustus aan te sluiten bij DOS. Bij het meetrainen voelde ik meteen dat het samenspel klikte en dat we elkaar snel konden vinden. Dat is lekker want chemie is niet altijd vanzelfsprekend. We hebben een veelzijdige selectie met verschillende soorten spelers.” DOS was op zijn beurt verheugd om Gerritsen aan de selectie toe te voegen.
Lees ook: Erik Gerritsen over de toekomst van hockey
Een wedstrijd van DOS tegen ZKC illustreert Gerritsens bijdrage aan het team. DOS domineerde de wedstrijd vanaf het begin met goedlopende aanvallen. Gerritsen scoorde vier doelpunten in deze wedstrijd, waarmee hij een belangrijke rol speelde in de overwinning van zijn team. De overige doelpunten werden gescoord door Annick Stokhof (6), Matthijs de Rooij (4), Linda Nap (4), Jeroen de Groot (3), Tim Nap (2), Robin van Rooijen (2) en Marloes van Ettikhoven (1).
Terugkeer naar OVVO: Een Welkome Aanwinst
Na zijn periode bij DOS keerde Gerritsen terug naar zijn oude liefde, OVVO. Dit werd met open armen ontvangen door zowel de club als de spelers. "Ik heb gewoon een hele goede tijd bij OVVO gehad en altijd contact gehouden met mensen binnen de club," aldus Gerritsen. "Het voelt daarmee als terugkeren op het oude nest."
Hoofdtrainer Erwin van der Putten was eveneens enthousiast over de terugkeer van Gerritsen: "Ervaren spelers van een hoger niveau zijn bijna nooit haalbaar. Dat Bob nu terugkomt naar OVVO is ook een compliment naar de club OVVO omdat hij gewoon een hele fijne tijd in Maarssen heeft gehad. Bob voegt naast heel veel kwaliteit natuurlijk een brok ervaring toe waar ook zijn medespelers en selectiegenoten weer beter van kunnen worden."
Impact op OVVO
Gerritsens terugkeer naar OVVO heeft een positieve impact op het team. Zijn ervaring en kwaliteit zijn van onschatbare waarde, en hij dient als een voorbeeld voor zijn medespelers. Hij brengt niet alleen korfbalvaardigheden mee, maar ook leiderschap en een winnaarsmentaliteit.
Een wedstrijdverslag van OVVO 1 tegen Fortis illustreert de impact van Gerritsen op het veld. In de aanval startte OVVO met Nikki, Damaris, Mano en Bob. Gerritsen scoorde in deze wedstrijd twee keer en droeg bij aan de tactische keuzes in de verdediging, waar Fortis moeite mee had. De wedstrijd was spannend, met een constante strijd tussen beide teams. Uiteindelijk wist OVVO de overwinning te behalen, mede dankzij de bijdrage van Gerritsen.
Lees ook: Korfbalstatistieken: Ruben Zwaan
OVVO tegen KVA
Een wedstrijd tussen OVVO en KVA laat zien hoe belangrijk Gerritsen is voor OVVO. In deze wedstrijd was Gerritsen niet inzetbaar, wat een aanzienlijke impact had op het team. KVA won de wedstrijd met 17-28, hoewel de wedstrijd pas in de laatste 10 minuten definitief werd beslist.
KVA begon sterk aan de wedstrijd en stond al snel met 7-2 voor. OVVO wist echter terug te komen en de stand gelijk te trekken. Uiteindelijk was KVA te sterk en liep uit naar een ruime voorsprong. Het gemis van Gerritsen was duidelijk merkbaar in het spel van OVVO.
Het NK 1 tegen 1 Toernooi
Het NK 1 tegen 1 toernooi is een uniek evenement waarbij twee spelers de strijd met elkaar aangaan in een cirkel. De ene speler is 45 seconden aanvaller en de ander verdediger, waarna de rollen worden omgedraaid. Dit toernooi, dat in 1998 is ontstaan, test de individuele vaardigheden van de spelers.
In een van de edities van dit toernooi won Bob Gerritsen de finale van Maarten van Brenk (AWDTV). Maarten Groot Hulze van Dalto werd derde. Dit toernooi laat zien dat Bob Gerritsen niet alleen een teamspeler is, maar ook over uitstekende individuele vaardigheden beschikt.
Lees ook: Homoseksualiteit en korfbal