In Sportstad Heerenveen heeft zich een opmerkelijk waterpolospektakel afgespeeld tijdens de ManMeer!-Cup finales. Een dag vol verrassingen, spanning en onverwachte wendingen, waarbij zowel de mannen- als de damesfinales de toeschouwers in vervoering brachten. Vooral de winst van BZ&PC, dat eerder degradeerde naar de tweede klasse, was een grote verrassing.
Verrassende Winnaars en Intense Strijd
Afgelopen seizoen zagen we TriVia, Zwemvereniging Utrecht en Z&PC De Gouwe de regiobeker winnen. Echter, dit jaar waren het ZPB H&L Productions 2 (mannen), UZSC 2 (dames) en het verrassende BZ&PC die met de ManMeer!-Cups naar huis gingen. De winst van BZ&PC was opmerkelijk, aangezien De Zaan als favoriet werd beschouwd.
BZ&PC: Een Onverwachte Triomf
De ploeg uit Bodegraven toonde een uitstekende focus en veerkracht, wat uiteindelijk de doorslag gaf. Een sleutelfiguur in deze overwinning was Ton van Jaarsveld, die zijn lange en succesvolle carrière met een prachtig slot bekroonde. Het publiek genoot met volle teugen van zijn laatste wedstrijd.
De finale van de ManMeer!-Cup 1 was een ware kraker, waarbij beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd waren. Dit resulteerde in een prachtige finale met kansen over en weer, thrillerachtige taferelen en hoogstandjes van individuele spelers. De vraag was hoe BZ&PC de degradatie naar de tweede klasse had verwerkt. Het antwoord was duidelijk: de ploeg stond 'gebrand' aan de start. Coachduo Göbel/Van Tongerloo verdiende complimenten voor het feit dat ze de koppies van de spelers in een week tijd volledig leeg hadden gemaakt.
BZ&PC nam al snel een 3-1 voorsprong, met twee doelpunten van Van Jaarsveld en één van Rob Peek. De Zaan kwam echter goed terug en nam zelfs een 3-4 voorsprong. Joey Schellingerhout maakte gelijk, maar moest al snel daarna met een UMV definitief naar de kant. De slordige verwerking van de overtalsituaties viel op in de tweede periode. De derde periode was eveneens ongemeen spannend, met acht doelpunten, netjes verdeeld over beide teams. BZ&PC nam zelfs een voorsprong van drie doelpunten: 8-5. De Zaan knokte zich echter knap terug: 9-9. In de slotperiode nam BZ&PC wederom als eerste het initiatief en een voorsprong van twee doelpunten. De Zaan kreeg op het laatst nog een enorme kans, maar miste deze jammerlijk.
Lees ook: Waterpolo voor studenten in Maastricht
UZSC 2 Dames: Terechte Overwinning
In tegenstelling tot de spannende mannenfinale, was de damesfinale minder enerverend. Het niveau was, op zijn zachtst gezegd, bedenkelijk. UZSC 2 was de veel betere ploeg en won dan ook terecht. De Utrechtse ploeg legde in de derde omloop de basis voor de uiteindelijke 10-7 overwinning.
ZPB 2 kon in de eerste helft aardig aanklampen, maar het Utrechtse spel was wel beter. De 4-3 tussenstand werd in de derde periode uitgebouwd naar een comfortabele 8-4 voorsprong. Lieke Halink was een voortreffelijke kartrekker aan Utrechtse kant, terwijl Miriam van Leijsen en Sjamana Wijsmuller (strafworpen) de andere doelpuntenmaaksters waren. ZPB benutte slechts drie van de elf overtalsituaties, wat te weinig was om potten te kunnen breken. UZSC benutte daarentegen 75% van de vier mogelijkheden.
ZPB H&L Productions 2 Mannen: Effectief en Gespannen
ZPB H&L Productions 2 (mannen) liet zien effectief te zijn voor het doel, vooral in de eerste periode, wat resulteerde in een verdiende 1-4 voorsprong. De Zaan 2 kwam nog wel wat terug in de tweede omgang, maar echt verontrusten deed het de ploeg van Martijn Baas niet.
De Zaan 2 was te veel afhankelijk van de gebroeders Oosterbaan en vooral van Wouter Veer, die goed werden bespeeld door de Barendrechters. ZPB 2 was een goed collectief zonder echte uitblinkers, al sprongen de beide keepers Dennis Dieben en Yoran Lodder samen met Rick Vermeulen en Jaap Zwetsloot (beiden scoorden drie keer) er wel iets bovenuit.
Reacties en Reflecties
UZSC-coach Peter Jansen was tevreden met de winst, maar had geen verklaring voor het af en toe povere spel. Hij vermoedde dat de meiden te veel spanning voelden. ZPB 2-coach Martijn Baas was na afloop een tevreden man, maar merkte op dat iedereen gespannen was. De voorbereiding was echter goed geweest, met een extra vroege reis en een wandeling om de vermoeienissen weg te lopen.
Lees ook: Teams en talenten in het Nederlandse waterpolo
De Zaan-coach Ton Pouw was realistisch en gaf toe dat BZ&PC goed speelde, vooral hun routiniers. BZ&PC-coach Jari Göbel werd emotioneel behoorlijk op de proef gesteld, met de degradatie naar de tweede klasse en de ManMeer!-Cup finale. Hij prees de focus van de ploeg en de steun van de supporters.
Lees ook: Waterpolo en zwemmen bij ZV De Ham
tags: #waterpolo #wedstrijd #heerenveen #verslag