Kevin IJzerman is een naam die regelmatig opduikt in verslagen van korfbalwedstrijden in de Hoofdklasse. Deze talentvolle speler heeft zich de afgelopen jaren laten zien als een belangrijke kracht binnen verschillende teams, waaronder OVVO/De Kroon en Animo. Dit artikel werpt een blik op zijn carrière en prestaties.
IJzerman bij OVVO/De Kroon
In het seizoen 2018-2019 speelde Kevin IJzerman voor OVVO/De Kroon, een team uit Maarssen. Het is al even geleden dat KCC/SO natural en OVVO/De Kroon elkaar in competitieverband troffen. De play-off in de zaal waarbij die ene doorloper het verschil kon maken, staat nog bij menig supporter op het netvlies. Maar seizoenen later speelt KCC/SO natural weer tegen de ploeg van Van der Putten en Aukes. Hij werd al snel gezien als een sterke aanvaller, die samen met ervaren spelers als Martijn Roos, Henk Fokker en Tim Backx de kar trok. Bij OVVO/De Kroon was Martijn Roos nog geschorst. OVVO/De Kroon had een spiksplinternieuw veld, dat net voor de wedstrijd werd geopend. Op een open en een nog zanderig veld, was het heerlijk vertoeven in de zon voor de toeschouwers. Maar gedurende de wedstrijd kwam daar een verraderlijk windje bij waardoor de tactiek soms omgezet moest worden.
Een wedstrijd tussen Unitas/Perspectief en OVVO/De Kroon illustreert IJzermans waarde voor het team. Unitas/Perspectief boekte een belangrijke overwinning door in de eerste thuiswedstrijd OVVO/De Kroon met 28-25 te verslaan. Hoewel OVVO/De Kroon uiteindelijk verloor, liet IJzerman zijn kwaliteiten zien. Zo zorgde hij bijvoorbeeld voor de 7-7 gelijkmaker na 12 minuten spelen. Later in de wedstrijd kwam hij samen met Tim Backx langszij bij een 15-15 stand. OVVO bleef door een strafworp voor en na rust in het spoor en kwam door IJzerman en Tim Backx zelfs weer langszij: 15-15. In de verdediging had Roy van der Knaap inmiddels de bewaking van IJzerman overgenomen van Kreikamp en het kostte de aanvaller van OVVO daarna zichtbaar meer moeite om vrij te komen.
In een andere wedstrijd, tegen KCC/SO natural, had IJzerman het moeilijker. Zoals al vaker moest de ploeg van Wolsink en Van der Steen als een “diesel” op gang komen. Veelvuldig balverlies en weinig goede schoten waren in het begin van de wedstrijd duidelijk merkbaar. KCC/SO natural won overtuigend met 14-23. In dit duel werd IJzerman in bedwang gehouden door Middelkoop. Behrens stond in het veld tegen Fokker en Middelkoop mocht Kevin IJzerman in bedwang zien te houden. Na de 13-20 een vervelend moment voor IJzerman. Na een actie naar binnen komt hij verkeerd neer en moet hij worden vervangen.
IJzerman tegen KCC/SO natural
In een andere confrontatie tussen KCC/SO natural en SKF, waarin KCC/SO natural met 21-30 won, speelde Kevin IJzerman een belangrijke rol aan de kant van SKF. Echter, nadat Steven Verhoeff de bewaking van IJzerman overnam, wist hij alleen nog te scoren vanaf de strafworpstip.
Lees ook: Korfbalstatistieken: Ruben Zwaan
Lees ook: Homoseksualiteit en korfbal