LTC Brederode Open Toernooi: Informatie, Geschiedenis en Activiteiten

Tennispark Brederode, opgericht in 1935, heeft een rijke historie en is al decennialang een begrip in de tenniswereld. Met de LTC Ruïne van Brederode als vaste bespeler, staat het park bekend om zijn gezellige sfeer en het jaarlijkse Open Toernooi, dat spelers uit de hele regio aantrekt. Dit artikel biedt een uitgebreid overzicht van het LTC Brederode Open Toernooi, de geschiedenis van Tennispark Brederode, de vereniging LTC Ruïne van Brederode en andere activiteiten en evenementen die plaatsvinden.

De Rijke Historie van Tennispark Brederode

Tennispark Brederode werd opgericht op 1 april 1935. Het park is inmiddels 90 jaar oud en vanaf het begin eigendom geweest van de ouders van de huidige eigenaresse Cocky Huijbens-van den Broek: tennisleraar Puck en Wil van den Broek. Na het overlijden van Puck in 1956 werd het park 20 jaar lang verpacht aan Jan en Ria van den Bronk, die het na deze periode kochten. In 1988 kochten Cocky Huijbens en haar echtgenoot Joop, beiden tennisleraren, het tennispark terug. Ze richtten een nieuwe tennisvereniging op en namen hun tennisschool mee. Cocky en Joop zijn nog steeds dagelijks op het tennispark te vinden. Sinds 2007 pachten Mieke, Cécil en Sosja Huijbens het tennispark en vormen daarmee de derde generatie uitbaters. Zij houden het park in ere en koesteren het klassieke karakter ervan.

Vóór de oorlog bestonden op het park de competitieclub “de Ruïne” en de recreatieclub “de Gemeenschapsclub Brederode”. Tijdens de oorlog waren er beperkingen en zijn mensen geëvacueerd geweest. De Gemeenschapsclub bleef bestaan, maar voor de Ruïne was de oorlog fataal. Eind 1987 kreeg de club Brederode van de gemeente Velsen de mogelijkheid om park “Groeneveen” te beheren, waardoor ze van Tennispark Brederode verdween. Op dit park ontstond ruimte voor een nieuwe competitievereniging. Deze vereniging, opgericht op 1 april 1988, kwam voort uit de Gemeenschapsclub Brederode en kreeg de naam “LTC Santpoort”.

LTC Ruïne van Brederode: Een Supergezellige Vereniging

Op de gravelbanen van Tennispark Brederode speelt de club LTC Ruïne van Brederode, een vereniging met ongeveer 750 leden. Er zijn seniorleden, die in principe de hele week speelgerechtigd zijn, en jeugdleden, die elke doordeweekse middag speelgerechtigd zijn. Buiten deze tijden mogen jeugdleden op vrije banen spelen. Daarnaast zijn er dagleden die doordeweeks overdag kunnen spelen. Tijdens de speeluren heeft elk lid gelijke rechten. De club telt inmiddels 1100 leden en is een begrip in de regio, mede dankzij het Open Toernooi.

Het Jaarlijkse COLLO Open Toernooi

Het COLLO Open toernooi op Tennispark Brederode is een jaarlijks terugkerend evenement. Tennissers van alle niveaus, van 2 tot en met 9, kunnen zich inschrijven. Er wordt gespeeld in de onderdelen dames- en herenenkel, dames- en herendubbel en de mix in zowel de 15+- of 35+-categorie. De deelnemers zijn van harte welkom op de 12 gravelbanen van Tennispark Brederode in Santpoort-Zuid.

Lees ook: Brederode Tennis Toernooi: Een overzicht van de geschiedenis en traditie.

In 2025 zal het toernooi plaatsvinden van maandag 7 juli tot en met zondag 13 juli, met een optionele start op zondag 6 juli. Leden van de KNLTB kunnen zich inschrijven voor dit toernooi. De wedstrijden worden doordeweeks vanaf 17.00 uur gespeeld en in het weekend de hele dag. Elke dag is de binnenbar, de buitenbar en de keuken geopend.

Rob van den Bronk, toernooileider van ‘het Ruïne Open’, verklaarde: ,,Vroeger ging een erg groot gedeelte van onze aandacht uit naar de wedstrijden voor de beste spelers uit de regio. Nu willen wij de drempel verlagen voor de minder goede en ook voor de beginnende tennisspelers. Ook hen willen we een mooi en gezellig toernooi aanbieden.”

Evenementen en Activiteiten

Het plan is om het komend zomerseizoen diverse activiteiten toe te voegen aan de evenementen. De club heeft een "Club van 100", waarbij leden vanaf 50 euro per seizoen kunnen bijdragen aan de opluistering van evenementen. Leden kunnen ook tijd en liefde in de club steken. Naast het COLLO Open Toernooi zijn er nog andere evenementen en activiteiten, waaronder:

  • Jeugd Clubkampioenschappen: Deze vonden plaats op 5 en 6 juli.
  • Open 50+ Toernooi: Dit toernooi vindt plaats van 11 t/m 15 augustus.
  • Duinladder: De Clubladder wordt de Duinladder genoemd.
  • Woensdagavond toss: Voor alle senior leden, ongeacht speelniveau.
  • Openingsdag: Op zaterdag 29 maart wordt de Openingsdag van het nieuwe seizoen gevierd bij LTC Bloemendaal.
  • Fablotoernooi: Het jaarlijkse Fablotoernooi vond plaats op zaterdag 1 februari.
  • Ouder-Kind Toernooi: Op zondag 1 september werd het jaarlijkse Ouder-Kind Toernooi bij LTC Bloemendaal georganiseerd.
  • LTC Bloemendaal Open Toernooi (Dubbel 17+): Dit toernooi vond plaats in juni.
  • Open Jeugdtoernooi: Dit toernooi vond plaats in mei.
  • LTC Bloemendaal Clubkampioenschappen: Deze komen er weer aan.
  • 50+ Toernooi: Het jaarlijkse 50+ Toernooi was weer een groot succes en werd gehouden van 14 t/m 18 augustus.

Een Kijkje in het Verleden: Incidenten en Anekdotes

Er zijn altijd wel wat leuke anekdotes en incidenten te vertellen over de club. Zo waren er in 1990 31 mensen die niet op kwamen dagen en hun contributie niet betaalden, waardoor ze geroyeerd werden. Er was een wachtlijst van 62 personen, en naast Joop en Cocky waren ook andere leden verantwoordelijk voor de opvang van nieuwe leden. Ongeveer 10% van de leden had de contributie nog niet betaald. De jeugd heeft een fijn seizoen gehad dankzij de inzet van vrijwilligers.

Er was een incident waarbij voetballers de tennisbaan bevuilden en onacceptabel taalgebruik hanteerden. Tijdens Ladies Day werd er in de jaren 30 stijl gekleed, met lange rokken, strikken, hoeden en parels, en werd er beschaafd Engels gesproken tijdens de high tea.

Lees ook: Informatie over het Open Toernooi

Resultaten van Toernooien

In een eerder toernooi werden 203 partijen gespeeld, waarvan 2 afgebroken. Er waren 76 driesetters, wat neerkomt op 37%. 25 partijen werden gespeeld met invallers, wat 12% is. Hieronder volgen enkele resultaten van het toernooi:

  • HD I: F. Klaassen - C. Ket vs. T. Koenekoop - T.
  • HD II: H. v/d Meer - N. v/h Nederend vs. J.P. Vermunt - J. v.
  • HD III: B. v/d Pol - H. Korving vs. P. v/d Meer - W.
  • HD IV: R. Reurings - E. Ferdinandus vs. C. Meijer - H.
  • HD V: J. Dalman - E. Swanink vs. B. Landmeier - H. Slobbé vs. W. Schuit - B.
  • DD I: M. Reurings - D. Coesel vs. N. Thijsen - K.
  • DD II: I. v. Berkel - R. Reurings vs. L. Hoogewerf - B.
  • DD III: J. Peeneman - H. Beentjes vs. I. Oost - S. Lokerman vs. A. Boonstra - E.
  • Mix I: T. Koenekoop - M. Reurings vs. K. Flipsen - K.
  • Mix II: H. v/d Meer - D. Coesel vs. J. v. Berkel - C. v.
  • Mix III: P. Visser - A. v/d Werf vs. J. Oost - E.
  • Mix IV: O. Vijn - A. Vijn vs. D. Klinge - W. v.
  • Mix V: Z. Crdenic - H. Beentjes vs. J. Beentjes - R.
  • Mix VI: C. Schonewille - R. Eelman vs. H. Slobbé - K.
  • Mix VII: R. v. Amstel - K. Vriend vs. J. Prins - H.

De Voorloper van Tennis: Kaatsen

Kaatsen is de voorloper van racketsporten, waaronder tennis. Het oude tennisspel wordt nog steeds beoefend onder de naam 'real tennis’. De Nederlandse Real Tennis Bond (NRTB) streeft ernaar een real tennisbaan in Nederland te realiseren, bij voorkeur in Zuid-Holland, waar van oudsher de meeste kaatsbanen lagen. Albrecht van Beieren liet rond 1375 een overdekt ‘caetspil’ aanleggen bij zijn jachtslot Teylingen. Van 33 kastelen is bekend dat ze een kaatsbaan hadden. De Prinsen van Oranje bezaten banen bij hun favoriete residenties, zoals het Kasteel Breda en het Paleis in Honselersdijk.

Het Nieuwe Seizoen: Een Frisse Start

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de opening zal plaatsvinden op zondag 29 maart. Het COLLO Open op tennispark Brederode is van maandag 7 juli 2025 tot en met zondag 13 juli 2025 met, indien nodig, de optie om te starten op zondag 6 juli 2025. Als lid van de club of een andere club EN van de KNLTB kan men inschrijven voor dit toernooi, waar vele spelers van verschillende verenigingen in de regio aan meedoen. Vanaf 17.00 uur doordeweeks en in het weekend de hele dag zullen de wedstrijden van het Open toernooi gespeeld worden.

Overige Mededelingen en Activiteiten

Naast de grote evenementen en toernooien zijn er ook nog andere activiteiten en mededelingen die relevant zijn voor de leden en geïnteresseerden:

  • LTC Bloemendaal is op zoek naar een vrijwilliger die de ledenadministratie van Joke over wil nemen.
  • De inschrijving voor diverse wintertrainingen is geopend.
  • Na het succes van vorig jaar is ook dit jaar de Clubladder weer van start gegaan bij LTC Bloemendaal.
  • Na het succes van afgelopen jaar zetten we de LTC Bloemendaal Clubladder enkel en dubbel door.
  • De LTC Bloemendaal ClubApp is een handige app met veel functies.
  • LTC Bloemendaal is op zoek naar mensen met affiniteit voor de horeca die wel eens een bardienst willen draaien.
  • Let op, vanaf 1 juni vervalt de KNLTB app.
  • Let op, tijdens het toernooi is het NIET mogelijk om 's avonds een baan af te hangen.
  • Lees het artikel voor het laatste nieuws inzake de Clubkampioenschappen van LTC Bloemendaal.

Lees ook: Alles over het Open Toernooi United Service

tags: #LTC #Brederode #Open #Toernooi #informatie