Badminton in Brugge en Omstreken: Toernooien, Evenementen en Clubnieuws

Dit artikel biedt een overzicht van badmintonactiviteiten in en rond Brugge, inclusief toernooien, clubnieuws en andere relevante informatie voor badmintonliefhebbers. Van lokale initiatieven tot internationale toernooien, er is voor elk wat wils.

Internationale Toernooien in Brugge

Het 53e Internationaal Toernooi van de Koninklijke Brugse BC vond plaats op 18 en 19 januari. Een delegatie van Invictus vertrok al op vrijdag 17 januari naar Brugge. Dit toernooi is een jaarlijks terugkerend evenement dat spelers van verschillende nationaliteiten aantrekt.

Lokale Toernooien en Evenementen

Open Team Toernooi BVA

Op zaterdag 16 april 2011 werd het eerste Open Team Toernooi BVA gespeeld. Na 3 jaar meespelen in het Team Toernooi in Brugge, leek het de organisatie een leuk idee om ook een vergelijkbaar toernooi te organiseren bij BVA. Enthousiast gingen ze aan de slag. De ideeën kwamen naar boven en na vele vergaderingen lag er een blauwdruk. Zo ontstonden de plannen voor het Open Team Toernooi BVA.

Aanvankelijk kwamen de aanmeldingen langzaam binnen, maar uiteindelijk deden er 15 teams mee aan het toernooi. Om het toernooi nog leuker te maken kregen de teams een opdracht mee: verzin een ludieke naam voor je team. De ludieke namen kwamen er dan ook. De Lamme Takken, Coma Haai, BC Stone Age, Wie Niet Kan Lopen Kan Plaatsen, zijn er enkele van.

De teams werden bij binnenkomst verwelkomd met een presentje en vaantje als aandenken, gevolgd door een toespraak van de organisatie. Het toernooi kon nu echt beginnen. Na afloop werden de prijzen uitgereikt en de dag werd afgesloten met lekker eten en drankjes aan de bar. De organisatie ontving lovende reacties.

Lees ook: Club Brugge keeper in de belangstelling van Arsenal: een transferoverzicht.

Robert Slottoernooi

Donderdag 29 mei (Hemelvaartdag) is het ROBERT SLOTTOERNOOI met leuke prijzen, een drankje en lekkere hapjes. Het toernooi is van 20:30 tot 23:00 in de Gouwehal en staat open voor ALLE leden: jeugd, recreanten en competitiespelers.

Zomer(avond)badminton

In de zomer ligt het reguliere badmintonseizoen vaak stil: geen trainingen, geen competitie, en geen vaste speelmomenten. Maar… voor wie ook in de zomer niet zonder een shuttle kan, is er gelukkig Zomer(avond)badminton!

Clubnieuws en Activiteiten

Badmintonclub Invictus

Ook dit jaar doet Badmintonclub Invictus mee aan Rabo ClubSupport. Een prachtig initiatief van de Rabobank waarmee leden hun stem kunnen uitbrengen op lokale verenigingen. Hoe meer stemmen we krijgen, hoe hoger de bijdrage die onze club ontvangt!

De Invictus-barbecue is traditioneel altijd in onze "eigen" Duikelbar maar dat zit er wegens de verbouwing dit jaar niet in. Maar op zaterdag 14 juni is het toch zover!

Zoals jullie wellicht weten gaat sporthal De Duikelaar verbouwd worden. In de afgelopen week is dit proces in een stroomversnelling geraakt. Dat betekent dat wij op korte termijn al geen gebruik meer kunnen maken van de Duikelaar. Ja hoor, we gaan weer Hijmossen!

Lees ook: Cercle Brugge in rouw na het verlies van Van Damme

Het nieuwe seizoen is van start gegaan en we zijn blij om te zien dat de trainingen op dinsdag en donderdag weer volop worden bezocht. De sfeer zit er goed in en dat belooft veel voor de komende maanden!

Yes, het is weer zover - de teamindeling voor volgend seizoen is rond! Ook dit jaar was het weer flink puzzelen, maar het is gelukt om een mooie verdeling te maken. Het competitieseizoen van dit seizoen zit er alweer bijna op, dus hoog tijd om naar het volgende seizoen te kijken! Nee, we bedoelen niet dat februari een slechte maand wordt, en nee, je hoeft je niet te misdragen. Maar wél: het wordt een maand vol badminton!

Oliebollenactie

Ook dit jaar organiseren onze recreanten Evert en Jurgen weer een oliebollenactie waarvan de opbrengst naar de clubkas gaat. We verkopen weer TOPkwaliteit oliebollen en appelbeignets van Bakkerij Ammerlaan. Dit jaar in de kerstvakantie dus we nodigen ook de wat oudere jeugdleden uit. Meedoen kost 7 Euro voor 18 jaar en ouder, jongeren half geld (ter plaatse pinnen of een betaalverzoek vooraf).

Andere Badmintonclubs

TSB Valenciennes is een dynamische club met ruim 1200 leden, die de volgende racketsporten onder één dak verenigt: Tennis, Squash, Badminton en Padel. De vereniging heeft ook een afdeling kaarten/jeu de boules ontwikkeld, die ruim 60 leden telt. Wat padel betreft, beschikt de club sinds 3 over 2019 indoorpadelbanen en sinds 2 over 2021 buitenpadelbanen. De openingstijden van de bar zijn als volgt:maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag: 10 - 30 uur en 15 uurWoensdag: 10 - 30 uur,Zaterdag: 9 - 19 uur,Zondag: 9 - 13 uur.

Praktische Informatie

Iedereen moest een beetje naar de Gouwehal zoeken want de hal is zo nieuw dat de bewegwijzering nog ontbreekt. En nu is er groot onderhoud aan de ASW-velden begonnen en moeten we aan de andere kant naar binnen.

Lees ook: Hoofdklasse Badminton Nederland

tags: #brugge #badminton #toernooi #informatie