Subsidies en Regels in Overijssel: Een Overzicht

Dit artikel biedt een uitgebreid overzicht van diverse subsidieregelingen en relevante regels in de provincie Overijssel. Het doel is om een helder beeld te schetsen van de mogelijkheden voor subsidie, de voorwaarden die hieraan verbonden zijn, en de procedures die gevolgd moeten worden. De informatie is relevant voor zowel burgers als organisaties die actief zijn in Overijssel en aanspraak willen maken op subsidies.

Algemene Bepalingen Subsidies

Hoofdstuk 2 tot en met 8 van de subsidieregelingen omvatten de subsidieregelingen en onderdelen van de subsidieregeling. Subsidies kunnen worden verleend aan landbouwondernemingen, aanvragers die namens een samenwerkingsverband opereren, waarbij alle deelnemers aanvrager zijn en verantwoordelijk voor hun eigen deel. Een samenwerkingsverband impliceert dat partijen samenwerken bij de uitvoering van subsidiabele activiteiten.

Het is van belang te definiëren wat onder een onderneming wordt verstaan. Zo wordt onderscheid gemaakt tussen micro-ondernemingen (minder dan 10 werknemers), kleine ondernemingen (10 tot 49 werknemers), middelgrote ondernemingen (50 tot 249 werknemers) en grote ondernemingen (250 of meer werknemers). Een onderneming in moeilijkheden is een onderneming die financiële problemen heeft.

Subsidies kunnen worden verstrekt voor activiteiten die gericht zijn op het ontwikkelen van nieuwe producten, processen of diensten. Het moet hierbij gaan om experimenten of demonstraties, waarbij de uitkomst onzeker is en de resultaten niet op voorhand vaststaan. Het louter demonstreren van bestaande producten of diensten is geen experiment.

De activiteiten waarvoor subsidie wordt ontvangen, dienen plaats te vinden in Overijssel. De subsidie heeft de vorm van een incidentele activiteitensubsidie, bedoeld om specifieke projecten of activiteiten uit te voeren, zoals genoemd in de Rijksbeschikking.

Lees ook: Regels Melk Boarding Toernooi

Kosten en Tarieven

Subsidiabele kosten kunnen betrekking hebben op personeelskosten en kosten van derden. Voor personeelskosten kan een vast uurtarief van € 40,- worden gehanteerd. Ook kan het Integraal Kostprijstarief (IKT) worden gebruikt voor ureninzet van personen die in loondienst zijn. Indirecte kosten, zoals overhead- en huisvestingskosten, kunnen worden vergoed met een opslag van 50% bovenop het uurtarief.

Andere subsidiabele kosten omvatten de kosten van materialen en klein materieel, de aankoopkosten van machines en apparatuur, kosten die gemaakt worden om inzet van vrijwilligers te faciliteren. Niet subsidiabel zijn de kosten die gemaakt zijn vóór het indienen van de subsidieaanvraag, kosten die al door de Rijksbeschikking worden gedekt, algemene beheerskosten, rentekosten, boetes, en in de begroting opgenomen onvoorziene kosten.

Staatssteun

Subsidies mogen geen ongeoorloofde staatssteun opleveren, wat concurrentie op de Europese markt kan verstoren. Er zijn diverse manieren om staatssteun te vermijden, bijvoorbeeld door aan te sluiten bij de de-minimisverordening, waardoor het mogelijk wordt om subsidie te verlenen zonder dat het staatssteun oplevert.

Aanvraagprocedure

Een subsidieaanvraag kan het hele jaar worden ingediend, tenzij anders vermeld in de specifieke subsidieregeling. Aanvragen die na het einde van de indieningstermijn worden ontvangen, worden afgewezen. Een complete aanvraag omvat onder meer een projectplan, een activiteitenplan met een omschrijving van het doel en het resultaat, een begroting, een dekkingsplan, en eventueel een staatssteunverklaring van alle partners.

De aanvrager dient aan te geven hoe de activiteiten betaald of financieel gedekt worden, inclusief eventuele bijdragen van derden. Ook dient de aanvrager informatie te verstrekken over eventuele eerdere subsidies die in de afgelopen twee jaar zijn ontvangen. De provincie kan aanvullende informatie vragen om de aanvraag te beoordelen.

Lees ook: Achtergrondinformatie Boarding Toernooi

Subsidieplafond en Verlening

Voor elke subsidieregeling wordt een subsidieplafond vastgesteld. Als het subsidieplafond wordt overschreden, kan er geloot worden onder de aanvragen die compleet zijn op de dag dat het subsidieplafond bereikt is. De subsidie wordt niet verleend als de berekende subsidie minder dan € 1.000,- bedraagt. Het maximale subsidiebedrag staat vermeld in de subsidieregeling of in de Asv-subsidieverlening.

Voorschotten en Vaststelling

Een voorschot op de subsidie kan in één keer of in termijnen worden uitbetaald, afhankelijk van de looptijd van de activiteiten en de verwachte uitgaven per jaar. Een subsidie van minder dan € 25.000,- wordt direct vastgesteld. Voor subsidies vanaf € 25.000,- dient een aanvraag tot subsidievaststelling te worden ingediend. De termijn hiervoor is doorgaans 13 weken na afloop van de subsidieperiode, tenzij anders vermeld.

Bij de aanvraag tot subsidievaststelling dient een inhoudelijk verslag te worden overlegd, evenals een financieel verslag. Afhankelijk van de hoogte van de subsidie kan een accountantsverklaring vereist zijn. De subsidie wordt vastgesteld op basis van de werkelijke kosten, mits deze subsidiabel zijn en aan alle voorwaarden is voldaan. Een subsidie wordt nooit hoger vastgesteld dan het verleende bedrag.

SiSa en Financiële Verantwoording

SiSa staat voor Single information, Single audit. Dit houdt in dat de provincie Overijssel de door de Rijksoverheid verstrekte informatie gebruikt bij de vaststelling van de subsidie. Artikel 17a van de Financiële verhoudingswet is van toepassing. De provincie kan aanvullende financiële verantwoording van de subsidie vragen, inclusief een accountantsverklaring over de uitgevoerde activiteiten.

Weigeren en Intrekken Subsidie

De subsidie kan worden afgewezen of ingetrokken als de aanvrager onjuiste of onvolledige informatie heeft verstrekt, als de activiteiten niet conform de voorwaarden zijn uitgevoerd, of als de aanvrager niet betrouwbaar en integer is.

Lees ook: De magie van voetbal

Verplichtingen Subsidieontvanger

De subsidieontvanger is verplicht om een goede administratie bij te houden, de activiteiten conform de subsidieverlening uit te voeren, en de provincie te informeren over relevante wijzigingen. De subsidieontvanger mag niet zonder toestemming met de activiteiten beginnen vóór de startdatum van de subsidieperiode. De subsidie mag alleen worden gebruikt voor het doel waarvoor deze is verleend.

Bij overschrijding van de realisatietermijn kan uitstel worden verleend. Bij een subsidie van meer dan € 25.000,- dient de subsidieontvanger onverwijld melding te maken van relevante wijzigingen in de uitvoering van de activiteiten of de ingediende begroting. De subsidieontvanger dient mee te werken aan een eventueel evaluatieonderzoek.

Specifieke Subsidieregelingen

  • Aanjaagteam Woningbouw: Deze regeling is gericht op het versnellen van de woningbouw en het verbeteren van de woningvoorraad in Overijssel. De aanvrager dient een Overijsselse gemeente te zijn. Alleen de kosten van derden zijn subsidiabel. Het voorschot is maximaal 90% van de verleende subsidie. De financiële verantwoording loopt volgens de Sisa-verantwoording.

  • Maatregelenpakket Stikstof: Deze regeling ondersteunt maatregelen die bijdragen aan de stikstofreductie in Overijssel. De uitvoering van de maatregelen mag gestart zijn na 1 januari 2022. De subsidie is maximaal 25% van de subsidiabele kosten.

  • Rivus: Deze regeling is gericht op het versnellen van maatregelen voor klimaatadaptatie in West Overijssel. Het gaat om alle activiteiten tussen drinkwaterwinning en rioolwaterzuivering. De rijksbijdrage dient te zijn opgenomen voor het betreffende project. Alleen de kosten van derden zijn subsidiabel.

  • Provinciebijdrage Rivus: Deze regeling biedt een aanvullende bijdrage op de Rijksbijdrage voor projecten in het kader van Rivus. De aanvrager dient een waterschap te zijn, zoals Twents Waternet of Noordelijke Vechtstromen.

  • Energiebesparing Maatschappelijk Vastgoed: Deze regeling is gericht op het stimuleren van energiebesparing in bestaande utiliteitsgebouwen en industriële processen. Alleen de kosten van derden zijn subsidiabel.

  • Asbest eraf, Zonnepanelen erop: Deze regeling stimuleert het verwijderen van asbestdaken en het plaatsen van zonnepanelen. De subsidie is een vast bedrag per aanvrager.

  • Drugsafval: Deze regeling ondersteunt het opruimen en saneren van gedumpt drugsafval.

  • Lokale Energie Initiatieven: Deze regeling is gericht op het ondersteunen van lokale energie initiatieven, zoals energiebesparende maatregelen bij huishoudens en de opwekking van hernieuwbare energie.

  • Stadsarrangementen: Deze regeling is gericht op het verbeteren van de kwaliteit, leefbaarheid en vitaliteit van de stad. De aanvrager is een Overijsselse gemeente. De subsidie is een vast bedrag per aanvrager.

vv UDI: Meer dan Voetbal

Sinds 1933 is vv UDI een vertrouwd gezicht in het Enschedese voetbal. Wat begon als een hechte buurtclub is uitgegroeid tot een bruisende vereniging waar jong en oud, recreatief en prestatiegericht voetbal samenkomen. De slogan “Traditioneel Ambitieus” zegt alles: de club koestert haar rijke historie en clubcultuur, maar kijkt altijd vooruit richting de toekomst.

tags: #boarding #toernooi #de #lutte #regels