Het Bert van der Meijden Toernooi: Een Voetbalfestijn in Vogelwaarde

Het Bert van der Meijden Toernooi, een begrip in de regio, staat garant voor sportiviteit en jeugdvoetbalplezier. Het toernooi is vernoemd naar Bert van der Meijden, een icoon van VV Vogelwaarde, en wordt jaarlijks georganiseerd op de velden van de vereniging.

Bert van der Meijden: Mister Vogelwaarde

Bert van der Meijden, ook wel bekend als "Mister Vogelwaarde", is een legendarische figuur binnen de voetbalwereld van Vogelwaarde. Na zijn terugkeer uit Indonesië in 1948, verdedigde hij eerst het doel van Hontenisse, maar al snel maakte hij de overstap naar VV Vogelwaarde. Vanaf 1958 bekleedde hij de functie van trainer, een rol die hij vervulde tot het seizoen 1975-76. Deze lange periode maakt hem tot een van de langstzittende trainers in Zeeland en wellicht zelfs in Nederland.

Onder leiding van Bert van der Meijden groeide VV Vogelwaarde uit tot een club die op het hoogste niveau van Zeeland acteerde. Na zijn periode als trainer van het eerste elftal bleef Bert nauw betrokken bij de vereniging. Hij trainde onder andere de A-junioren en was actief in diverse functies binnen de club. Als eerbetoon aan zijn immense betekenis voor VV Vogelwaarde werd in 1997 besloten om het jeugdtoernooi naar hem te vernoemen: het Bert van der Meijden Jeugdtoernooi.

Een Roerige Voorjaarscompetitie en Toernooiseizoen voor de MO15-2

Na een bewogen voorjaarscompetitie is het nu tijd voor het toernooiseizoen voor de MO15-2. Drie toernooien staan op de planning, met als eerste het Bert van der Meijden Toernooi in Vogelwaarde.

Tijdens de competitie waren de teams in de top 4 aan elkaar gewaagd, met kleine kwaliteitsverschillen. De eerste wedstrijd van het toernooi was tegen Axel MO15-1, de ploeg waartegen de grootste nederlaag van de competitie werd geleden. De meiden waren vastbesloten om dit recht te zetten en begonnen de wedstrijd vol overtuiging.

Lees ook: Nieuws Rond Dalfsen Volleybal

Vanaf de aftrap was de MO15-2 de betere partij, met een reeks halve kansen. Helaas ontbrak het aan het benodigde geluk om te scoren. Een gelijkspel leek in de maak, maar in de laatste minuut wist Axel, na een zeldzame uitbraak en een corner, toch te scoren.

De tweede wedstrijd was tegen Terneuzen MO15-1, het enige team uit de eerste klasse en de gedoodverfde winnaar van het toernooi. Ondanks de sterke tegenstander begon de MO15-2 vol goede moed aan de wedstrijd. De duels waren fel en fysiek, soms zelfs over het randje. De scheidsrechter liet echter veel toe. Door zo'n fysiek duel kwam Terneuzen aan de bal, waarna een speler een vrije schietkans kreeg en scoorde: 0-1. De MO15-2 wist nog gelijk te maken met een goed uitgespeelde combinatie, maar het doelpunt werd afgekeurd na een vlagsignaal van de grensrechter. Uiteindelijk wist Terneuzen nog een keer te scoren, waardoor de MO15-2 met een verlies van het veld stapte.

De derde wedstrijd was tegen gastvrouw Vogelwaarde, een team dat de MO15-2 goed ligt. Omdat dit op papier de zwakste tegenstander was, werd er iets gas teruggenomen. Vogelwaarde kreeg weinig kansen en vlak voor rust wist de MO15-2, na een goede combinatie en een gewonnen duel, de bal in de korte hoek te plaatsen: 1-0. Vogelwaarde probeerde nog wat druk te zetten door wissels in te brengen, maar de verdediging van de MO15-2 was scherp en alert. Na opnieuw een goede combinatie, aangevuld met een individuele actie, wist een gastspeler de 2-0 te scoren.

Direct na deze wedstrijd stond de kraker tegen competitiekampioen Wolfaartsdijk op het programma. De MO15-2 wilde deze wedstrijd absoluut winnen. De meiden waren fel in de duels, speelden goed samen en drongen de tegenstander regelmatig terug in hun strafschopgebied. Wolfaartsdijk wist af en toe onder de druk uit te komen, wat resulteerde in gevaarlijke situaties voor het doel van de MO15-2. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk was het de inzet en het doorzettingsvermogen van de MO15-2 die de doorslag gaven. Met een afstandsschot werd de bal over de keeper van Wolfaartsdijk gelegd: 1-0 voor de MO15-2. De tegenstander probeerde nog aan te zetten, maar de MO15-2 hield stand en had zelfs nog kans op een tweede doelpunt.

Na afloop van alle wedstrijden was het tijd voor de organisatie om de eindstand te berekenen. Door de spannende wedstrijden was dit geen eenvoudige opgave. Uiteindelijk mocht de MO15-2 de beker voor de derde plaats mee naar huis nemen.

Lees ook: Van talent tot televisie: Andy van der Meijde

De 19e Editie van het Bert van der Meijden Jeugdtoernooi

Op zaterdag 27 mei vond de 19e editie van het Bert van der Meijden Jeugdtoernooi plaats op de velden van VV Vogelwaarde. Hoewel het toernooi dit jaar iets kleiner van opzet was dan voorgaande jaren, deed dit niets af aan de sportiviteit en het enthousiasme. Met 37 jeugdteams uit Nederland en België beloofde het een mooie en voetbalrijke dag te worden.

Net als in andere jaren werd er ook aan de toeschouwers gedacht. Tussen veld 1 en 2 stond een grote tent met een gezellig terras, waar bezoekers onder het genot van een drankje de wedstrijden konden volgen.

Verkeershinder en Parkeerverbod

Omwonenden konden op zaterdag 27 mei van 08.00 tot 18.00 uur enige hinder ondervinden in de vorm van geluid en verkeersdrukte. Om een vlotte verkeersdoorstroming in de Bossestraat te garanderen, gold er tijdens het toernooi een parkeerverbod in de Bossestraat aan de zijde van het voetbalveld, vanaf de Elzenstraat tot de Kastanjestraat. VV Vogelwaarde hoopte op het begrip van de dorpsgenoten en deed er alles aan om de hinder tot een minimum te beperken. Het sportpark van VV Vogelwaarde is gelegen aan de Bossestraat 46 in Vogelwaarde.

Meer dan alleen voetbal: Marathon Schaatsen bij HVHW

Naast voetbal is er nog een andere sport die de aandacht verdient: marathonschaatsen bij HVHW. Er is een fanatieke groep marathonrijders die in de winter deelneemt aan diverse wedstrijden, zowel landelijk als regionaal. De laatste jaren is er ook bij de jeugd een toenemende interesse in het marathonschaatsen, wat de vereniging graag stimuleert.

Op de Uithof wordt bijvoorbeeld een Mass Start competitie georganiseerd, waarbij het aantal rondes beperkter is dan bij een volledige marathon, maar de wedstrijden niet minder spectaculair zijn. De marathon draait vooral om tactiek, net als bijvoorbeeld bij het wielrennen. Verschillende type schaatsers kunnen winnen, van sprinters tot stayer die op het juiste moment kunnen ontsnappen.

Lees ook: Informatie over het Regio Voetbal Toernooi

Voor beginners is het aan te raden om laagdrempelig te beginnen bij de marathonwedstrijden op De Uithof. Als deze competitie ontgroeid is, kan er deelgenomen worden aan het zes-banen toernooi, dat gehouden wordt op de banen in Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Hoorn, Alkmaar en Den Haag. Voor de jeugdige rijders geldt deze competitie als een opstap naar de landelijke wedstrijden, eerst de Beloften-competitie en uiteindelijk de Topdivisie.

Voor de wat oudere rijders (vanaf 40 jaar) is er ook de mogelijkheid om deel te nemen aan het zes-banen toernooi, een fanatieke competitie waar zowel oud-topdivisie rijders als rijders die hun sporen verdiend hebben in de lokale marathons aan meedoen. Voor deze groep rijders is dit vaak het hoogst haalbare, omdat ze niet meer in de hogere divisies worden toegelaten.

Naast de competities zijn er ook nog de NK's en de gewestelijke kampioenschappen. HVHW-schaatsers rijden de laatste jaren mee om de prijzen op deze kampioenschappen.

tags: #bert #van #der #meijden #toernooi #informatie