Amicitia Korfbal Twitter Nieuws: Een Overzicht van Korfbalprestaties en Ontwikkelingen

De korfbalwereld staat nooit stil. Van spannende wedstrijden in de Overgangsklasse tot de jeugd die zich uitleeft tijdens clinics, er is altijd wel iets te beleven. Dit artikel biedt een overzicht van recente gebeurtenissen en prestaties in de korfbalgemeenschap, met speciale aandacht voor teams als Amicitia, Synergo en KV DOS Kampen.

KV DOS Kampen Neemt Afscheid van Trainersduo en Verwelkomt Nieuwe Krachten

KV DOS Kampen / Unique Waterontharders sloot het seizoen af op zaterdag 17 juni. Het was een speciaal seizoen, omdat het de eerste keer sinds de coronapandemie was dat er weer een volledig veld- en zaalseizoen gespeeld kon worden. De laatste speeldag stond in het teken van afscheid nemen. De selectie, technische commissie en het bestuur namen afscheid van de trainers Michaël Jongman en Edwin Spielhagen.

Michaël en Edwin vormden een bijzonder trainerskoppel. In de afgelopen decennia kwam het niet vaak voor dat KV DOS twee "echte Dossers" als trainers voor de groep had staan. Ze hebben dit maar liefst vier seizoenen gedaan, wat in de trainerswereld ook al niet vanzelfsprekend is. De mannen hebben geen gemakkelijke jaren gehad, want tijdens de coronaperiode was het vaak onzeker of er getraind en gespeeld kon worden. Dit zorgde voor veel onzekerheid, waardoor het lastig was om de spelers gemotiveerd te houden. Desondanks is dit hen wonderwel gelukt. Daarnaast moesten ze door het vertrek van veel ervaren spelers een flinke verjonging van de selectie doorvoeren. Ook werden ze geconfronteerd met blessures waardoor basisspelers soms maandenlang buitenspel stonden. Toch zijn ze erin geslaagd om goede prestaties neer te zetten met het eerste en tweede team. De doelstelling voor hun laatste seizoen was simpel geformuleerd, maar door de promotie-degradatieregeling van de Korfbalbond niet makkelijk te realiseren. Het eerste team moest op het veld richting de Overgangsklasse en het tweede team moest zich in de 1e klasse handhaven. Beide doelstellingen zijn behaald. Na afloop van de wedstrijden van het eerste en tweede team werden Michaël en Edwin in de bloemetjes gezet en ontvingen ze afscheidsgeschenken van de selectie, TC en het bestuur. Beide mannen blijven lid van DOS. Michaël gaat een rol spelen in de jeugdopleiding en Edwin zal vast weer langs de lijn te zien zijn.

Afscheid van trainers betekent ook welkom heten van nieuwe trainers. Op 31 mei, voorafgaand aan de Algemene Ledenvergadering, werden de overeenkomsten bekrachtigd met de trainers van de selectie. Patrick Hage is aangesteld als hoofdtrainer, Adri van de Rozenberg als tweede trainer en coach van het tweede team, en Gerlinda van Dijk gaat Adri ondersteunen bij de donderdagtrainingen. Na Michaël en Edwin krijgt KV DOS wederom een trainersstaf met louter "echte Dossers". Patrick Hage speelde jarenlang in het eerste team van KV DOS Kampen en verhuisde daarna naar Enschede. Hij trainde diverse verenigingen, waaronder DOS/WK, Rigtersbleek, Amicitia en laatstelijk KV Apeldoorn. Adri van de Rozenberg was binnen DOS actief op meerdere plekken als trainer en/of begeleider. Ook maakte hij deel uit van de technische commissie. Gerlinda van Dijk behoort tot het kleine selecte groepje Kamper korfballers dat op het hoogste niveau van Nederland heeft gespeeld.

Sparta Verslaat Amicitia in Fysieke Wedstrijd

De korfballers van Sparta uit Stadshagen staan weer bovenaan in de korfbalovergangsklasse A. Dit ging niet zonder slag of stoot. In een fysieke wedstrijd stuurde Sparta tegenstander Amicitia zonder punten naar huis. De eindstand was 23-15. Amicitia probeerde Sparta te ontregelen, maar Sparta was een maatje te groot voor de Vriezenveeners. Sparta staat door de overige uitslagen weer aan kop, met een voorsprong van 2 punten op Heerenveen, OWK en NIC. Er volgen nog 3 finales in deze competitie waarin iedereen punten kan verspelen. Op zaterdag 16 maart speelde Sparta een thuiswedstrijd tegen De Hoeve. In de uitwedstrijd speelden beide ploegen gelijk.

Lees ook: Korfbalstatistieken: Ruben Zwaan

Kampioenschap voor Korfbalteam na Overwinning op Amicitia

Het team kon kampioen worden en had aan 1 punt tegen de nummer twee genoeg. De uitwedstrijd was moeizaam (8-9 winst), dus er werd geen makkelijke wedstrijd verwacht. Het terras zat vol en veel leden waren aanwezig. Voor de wedstrijd was er vuurwerk, wat de sfeer tekende. Het team begon met Marloes, Julia, Patrick, Maarten (aanval), Rianne, Romee, Niels en Mark (verdediging). De ploeg uit Vriezenveen begon fel, maar dat deden de onzen ook. Julia opende de score met een strafworp. Daarna nam het team het initiatief over en overrompelde Amicitia. Er werd een tandje hoger gespeeld. Amicitia wisselde twee dames, maar dat maakte geen verschil. De aanmoedigingen van de toeschouwers gaven het team adrenaline en kracht, wat leidde tot een hoge tussenstand. Vlak voor rust werd het 5-0 door doelpunten van Niels en Maarten. Daarna scoorde Julia via een vrije bal en Romee deed hetzelfde, waardoor het 7-0 stond.

De tweede helft begon met een doelpunt van Amicitia (7-2). Daarna scoorde Julia weer van afstand. Amicitia kwam goed uit de rust en er werd om en om gescoord. Aan de kant van het team waren het Niels en Maarten die scoorden. Amicitia kwam terug tot 11-7. Teun kwam erin voor Niels. Het werd 11-8 en Amicitia kreeg hoop op meer, maar dat werd verstoord door doelpunten van Mark en Maarten. Jens kwam erin voor Maarten. Amicitia bleef meedoen en daardoor kwam er weer spanning in de wedstrijd. Het werd 14-11 en het publiek hield zijn adem in. Maarten kwam erin en scoorde direct van afstand, waardoor het 15-11 werd. Daarna brak een tumultueuze slotfase aan, waarin een paar gele en 1 rode kaart vielen, maar dat werd uiteindelijk door beide teams goed opgelost. Sarah kwam erin voor Marloes en Amicitia had het laatste woord. De eindstand was 16-12 en de ontlading was groot, want het team was 1 wedstrijd voor het einde kampioen. Er werd afscheid genomen van Teun. De toeschouwers werden bedankt voor hun steun. En er was een compliment voor Amicitia, dat had laten zien dat je altijd moet blijven gaan, hoe groot de achterstand ook is.

Overige Korfbal Nieuws

Tijdens Hemelvaart werd er meegedaan aan het toernooi bij RDZ. Bij de jeugd was er een clinic van André Kuipers. Afgelopen zaterdag troffen de selecties van Synergo en NRC ’22 elkaar in Enschede. De derde speelronde van de Synergo selectie was in Utrecht tegen Dindoa. Na de goede competitiestart in Utrecht tegen KVZ 3 stond afgelopen zaterdag de eerste uitwedstrijd op het programma. Na een goede voorbereiding met oefenwedstrijden tegen hoofdklassers Nieuwerkerk en Valto, begon de selectie het zaalseizoen afgelopen zaterdag met twee thuiswedstrijden. Synergo 2 startte net als vorig zaalseizoen tegen KVZ 3 uit Zutphen (16-13). Een Synergo 1-mixteam speelde in de oefenperiode een wedstrijd tegen het nationale team van Suriname. Voor beide teams best pittig gelijk een dag na de laatste veldwedstrijd een oefenpot in de zaal. Na een voorbereiding van vier weken is de selectie afgelopen zaterdag weer aan de competitie begonnen, met vertrouwde en nieuwe gezichten. Het avontuur in de Ereklasse kreeg zaterdag in Nijverdal een mooi einde. Tegen NKC’51 won het eerste met 15-22. Na nederlagen tegen Amicitia en ZKC’19 hadden we kansen op lijfsbehoud niet meer (helemaal) in eigen hand. Voor de vierde keer mocht Synergo 1 afreizen naar het noorden. En ook deze keer leverde de verre reis punten op. Met twee belangrijke overwinningen tegen Amicitia en ZKC ’19 sluit Synergo 1 2023 positief af. De afgelopen twee weken van de selectie waren zo wisselvallig als het weer. Verlies van Synergo 1 tegen Velocitas en SKF en winst van Synergo 2 tegen Zwaluwen en verlies tegen RDZ. Na een reis van bijna twee uur en 50 minuten spektakel deelden OKO/Bies en Synergo in Opende (Groningen) de punten: 24-24. Na een onrustige wedstrijd waar Synergo 1 zelfs even tegen een achterstand aankeek wisten ze het tij te keren en een zorgvuldige overwinning te boeken (12-9) . Voor de derde keer dit seizoen is er een 4 punten weekend voor de selectie. Synergo 1 en 2 zijn de veldcompetitie goed gestart.

Maandag 18 september speelden Synergo 1 en 2 wedstrijden tegen het nationale team van Suriname. Suriname is in voorbereiding van de WK korfbal in Taiwan eind oktober. De uitdaging om deze wedstrijd te spelen ontstond tijdens de opname van de podcast van Synergo Inside met de coach Ivan Karsters en multi-international Gerald van Dijk. Op een zonovergoten en warm sportpark Loevenhoutsedijk wisten Synergo 1 en 2 hun eerste competitiewedstrijden winnend af te sluiten. Synergo 2 won met 31-3 (!) van DOS (W) 2 en Synergo 1 won van Antilopen met 21-19. Dit weekend was het wisselend regen en zon, maar vorig weekend was er zon in overvloed! En dat kwam mooi uit, want de B1 had deed mee aan het NK beachkorfbal. Een fantastisch weekend voor onze club. Terwijl de A1 in Woudenberg tegen de directe concurrent overtuigend kampioen werd, haalde het eerste op eigen veld het tweede kampioenschap binnen. Dat betekent ook promotie naar de hoofdklasse. Het was een heerlijke korfbaldag. In het Hemelvaart-weekend speelden Synergo 2 en 1 uitwedstrijden op verschillende locaties. Het tweede won overtuigend van HKC (U) 3 en is bijna zeker van handhaving. Na twee vrije weekenden stonden er weer twee belangrijke wedstrijden op het programma voor de selectie. De selectie reisde dit weekend af naar Lelystad, om de strijd aan te gaan met Exakwa. Zaterdag speelden Synergo 1 en 2 hun laatste zaalwedstrijden. Er was van alles te beleven, zoals een erehaag voor de jeugdkampioenen en een dankwoord aan onze afzwaaiende hoofdsponsor Veerkracht. Gekorfbald werd er ook nog. Op 25 maart stonden de laatste uitwedstrijden van het zaalseizoen op het programma van de selectie. En het zal niemand ontgaan zijn dat dit niet zomaar een wedstijd was voor onze hoofdmacht. In de strijd voor het kampioenschap stond deze week de thuiswedstrijd tegen Antilopen op het programma. Sinds de start van het veldseizoen in de zomer, is dit de enige wedstrijd die we verloren hadden. Synergo 1 nam het zaterdag voor de zesde keer in anderhalf jaar op tegen Rust Roest. Na een matige, maar degelijke wedstrijd gingen de punten ook deze zesde keer naar Synergo. Het gat met concurrenten Oranje Wit en Noviomagum is nu 5 punten. Synergo 2 won met 10-15 uit tegen Huizen 2. Synergo 2 speelde tegen LUNO 3 en won met 15-16. Synergo 2 kende een hele goede start tegen SDO en het werd het laatste kwartier nog spannend. Synergo 1 startte ook goed, waarna het krachtsverschil met Tiel duidelijk bleek en het eerste uitliep. Afgelopen zaterdag begonnen Synergo 1 en 2 het nieuwe jaar met de stadsderbys tegen Fiducia. Het was in de donkere dagen voor kerstmis dat de selectie van Synergo afreisde naar Leusden, alwaar het eerste team het opnam tegen het eerste team van Antilopen. We zetten de reeks overwinningen voort. Ook dit weekend weer een vierpuntenweekeinde voor de selectie. Zaterdag trad S2 aan tegen de huidige koploper: EKVA 4 en Synergo 1 speelde tegen Rust Roest 1. We sloten tweede speelweekend van de zaal wederom af met vier punten voor de selectie. De mooie start van vorige week hebben we doorgezet voor zowel S1 als S2. Twee potten die op papier minder spannend lijken dan ze in de praktijk waren, maar twee keer wel een terechte en overduidelijke winnaar. Na twee goede oefenwedstrijden tegen ASVD 2 en 1, traden Synergo 2 en 1 zaterdag aan tegen Huizen 2 en Oranje Wit (D) 1. Op een mooie herfstdag - met bijna zomerse temperaturen - kwam de Synergo-selectie in actie tegen de selectie van Swift (A). De laatste veldwedstrijden en de eerste returnwedstrijden van deze veldcompetitie. Synergo 2 liet verbetering zien, maar verliest van de koploper: 13-19. Nadat beide teams hun eerste zes wedstrijden hadden gewonnen, stond afgelopen zaterdag de absolute topper in de 1e klasse C op het programma: Synergo 1 - MIA 1. Na een mooi korfbalgevecht was Synergo uiteindelijk de verdiende winnaar: 20-17. De selectie heeft weer een geweldig 4-punten weekend achter de rug! Afgelopen zaterdag stond de streekderby tegen NOVA op het programma voor zowel Synergo 1 als Synergo 2. Afgelopen weken was er radiostilte over het resultaat van de wedstrijden, dat is nu afgelopen! Na een moeizame start waarbij S2 zichzelf nog aan het vinden was, hebben zij nu 2 van de 4 wedstrijden gewonnen. S1 draait tot nu toe nog een foutloos seizoen, maar ze hebben wel gespeeld tegen de onderste 4 teams uit de poule. Voor iedere sportvereniging komt het bekend voor: trainers en coaches die aangeven erna het seizoen mee te gaan stoppen. Zo ook Synergo 10. Op een zonovergoten zaterdag 13 augustus begonnen Synergo 1 en 2 met het nieuwe seizoen. Dit jaar zijn Maaike, Robbin en Oskar de trainers. Met zo’n 40 fanatiekelingen stonden we in de sporthal een keer wat anders te doen dan korfballen. Afgelopen zaterdag speelde Synergo 1 de tweede play-off wedstrijd om volgend jaar in de overgangsklasse uit te komen. Op zaterdag 19 maart kwam Victum uit Houten naar Utrecht om tegen Synergo 1 de competitie voort te zetten. Zaterdag moest de B3 een wedstrijd spelen tegen Midlandia B2. Daarna hadden we een lunch op het programma, gesponsord door loodgietersbedrijf Beck & v.d. Zondag 27 juni vond de laatste activiteit van dit gekke seizoen op het programma. In een brandend zonnetje gingen 20 koppels de strijd aan tijdens het schottoernooi. Afgelopen vrijdag was de Synergo Pubquiz maart-editie. Het team “27?!? Ook deze week was er veel gezelligheid bij Synergo, allemaal oefenwedstrijden, veel goals en het belangrijkste: veel plezier. Een week na het waterballet tegen Noviomagum, regende het opnieuw pijpenstelen tijdens de wedstrijd van Synergo 1. En net als een week geleden won Synergo 1. Zaterdag 10 oktober moesten we tegen HKC. Zaterdag 3 oktober speelde Synergo E2 hun kampioenswedstrijd tegen Viko E1. De vorige keer hadden ze 10-2 gespeeld dus we wisten dat we konden winnen. Een gezellig en zonovergoten sportpark. Zonder desinfectiesprays, corona coördinatoren en aangepaste looproutes zou je bijna denken dat er de afgelopen maanden niets gebeurd is. En met als kers op de taart: een geslaagde comeback en de eerste overwinning voor Synergo 1. De korfbaljeugd mag sinds 29 april weer trainen. Synergo B1 liet zich dat geen twee keer zeggen en stond ’s ochtends al op het veld. Synergo had na een mislukte uitwedstrijd wat recht te zetten tegen Victum en deed dat, zeker in de tweede helft: 23-19. Het was aan- of afhaken voor Synergo 1 tegen koploper BEP uit Purmerend. De regen kwam op momenten met bakken uit de lucht. De zaterdag van het afscheid van ons oudste lid Annie de Vos, werd een prachtige korfbaldag. Ruim 20 jonge kids waren bij onze succesvolle Kangoeroedag. Synergo 1 pakte in extremis een punt tegen koploper Sporting Trigon. Op een zonovergoten Loevenhoutsedijk stond zaterdag de eerste speelronde van de tweede helft op het programma. Na een meer spannend, dan goede wedstrijd sleepte Synergo 2 zaterdag het kampioenschap binnen! Zaterdag was dan toch echt de dag dat de E1 kampioen kon worden. Samen met de ouders hadden we ervoor gezorgd dat de kinderen dit niet wisten, zodat ze gewoon een leuke pot konden spelen zonder zenuwachtig te hoeven zijn. Een volle tribune in Nijverdal en circa 25 meegereisde Utrechters zagen Synergo zaterdag met 28-24 verliezen van de koploper NKC’51. Synergo 1 won zaterdag haar vijfde wedstrijd op rij. Zaterdagavond speelde ons eerste een van haar beste zaalwedstrijden. Met een schotpercentage van bijna 30% in de eerste helft won Synergo uiteindelijk met 22-32 van Spirit uit Voorthuizen. Synergo 1 speelde in een volle sporthal Loevenhout (‘uitverkocht’!) tegen nummer-4 van de wereld China. Synergo kon helaas de snelle 5-1 voorsprong niet vasthouden en verloor met 28-38. Wat een mooie wedstrijd! Synergo 1 knokte zich tegen NKC’51 knap terug van een ruime achterstand en blijft bovenin meedraaien in de 1e klasse D. Uitgerekend nu koploper Sporting Trigon het eerste puntverlies leed, verloor Synergo 1 zaterdag van concurrent Roda uit Westzaan. Zaterdag won Synergo C2 met 16-2 en is hiermee kampioen! Onder ideale weersomstandigheden pakte Synergo 1 in Almere de winst tegen EKVA: 17-24. Met 4 overwinningen op zak vertrok de C2 in alle vroegte en vol vertrouwen naar Geldermalsen voor de wedstrijd tegen Animo. Dankzij de uitstekende link naar Google-maps kwamen we daar ook goed op tijd aan. We begonnen met een poging de scheids om te kopen met een enorme chocolade-bonbon, overhandigd door onze immer charmante aanvoerder. Vanmorgen de belangrijke wedstrijd tegen SDO voor de E2. De wedstrijd begon een beetje lastig voor de kinderen, want SDO ging voor de doorloopballen en dat is best moeilijk verdedigen, maar na de eerste helft ging dat steeds beter. Wat een verschil! Was het vorige week zaterdag nog regen, regen en nog eens regen. Dit keer werden we getrakteerd op een lekker najaarszonnetje. Synergo 1 wist daar wel raad mee en won overtuigend van Sparta Nijkerk. Afgelopen zaterdag speelde Synergo C2 na een spannende speurtocht z’n uitwedstrijd tegen Het Bosch C1. Synergo was de hele partij tot het eindsignaal geconcentreerd, en bleef snel en mooi spelen! Ook fijn om te zien dat het team zichtbaar genoot, dat we (bijna) alles goed deden wat we geoefend hadden en voor elkaar werkten, zodat iedereen minstens 1 keer kon scoren. Synergo opende zaterdagmiddag het veldseizoen tegen KVS. Een tegenstander van naam, want nog maar enkele jaren geleden speelde de ploeg uit Scheveningen in de Korfbal League. Vrijdagavond 25 mei was er een recreantentoernooi bij de Vriendenschaar in Bodegraven. Soms spelen de recreanten ook op het veld. Maar veld of zaal, belangrijke dingen blijven. In de zaal was het boterkoek, nu op het veld waren het cake, bitterballen en kroketten! Ondanks stevige kou en de gure wind (gevoelstemp -10) hadden we er weer zin an. Maar ja, ik moet er eerlijkheidshalve bij zeggen dat het toernooi niet buiten maar binnen was. De Synergo-recreanten hebben met drie overwinningen het toernooi bij KV Zetten op hun naam geschreven. Met een klinkende overwinning op DWS van 6-25 is Synergo 1 weer een grote stap dichterbij het kampioenschap. Synergo 2 won in Kampen met 12-15 en kan zich opmaken voor de wedstrijden tegen TZ en MIA. Synergo 1 won zaterdag na een aantrekkelijke wedstrijd met 29-26 van stadsgenoot Fiducia.

Kijkend naar de stand kon VIKO - Synergo weleens beslissend worden in de strijd om het kampioenschap. De E3 begon aan de spannendste wedstrijd van het zaalseizoen. Bij winst zou de E3 alleen boven aan staan en zouden ze vanaf deze week het kampioenschap zelf in de hand hebben. Synergo 1 is sinds zaterdag weer een stapje dichterbij promotie naar de eerste klasse. Synergo begon het korfbaljaar 2018 goed met een hele simpele overwinning op stadsgenoot HKC uit Hoograven. Waar Synergo 1 in De Dreef concurrent DWS redelijk eenvoudig versloeg, verloor concurrent Victum verrassend van Viking. Synergo 1 won zaterdagavond tegen Fiducia en zag de concurrent Victum verliezen van VIKO. De D1 won na een ijzersterke wedstrijd van de D1 van onze landskampioen TOP/SolarCompleet uit Sassenheim. Ons laatste zaalseizoen in De Dreef is begonnen. Ons eerste begon met een ruimte overwinning in Wijk bij Duurstede. Met een 8-13 overwinning op OVVO pakte de A1 afgelopen zaterdag de titel herbstmeister. Na vijf mooie overwinningen en een zwaarbevochten gelijkspel tegen (nota bene) hekkensluiter Antilopen, trad de A1 afgelopen zaterdag aan tegen OVVO in Maarssen. Zaterdagochtend, kwart voor 10. Langzaam stromen de kinderen van de e1, met een heleboel ouders als publiek, binnen bij Fortissimo. Een spannende wedstrijd verwachtten we, want zij leken qua uitslagen vrij gelijkwaardig. Het is alweer ff geleden dat ik in de pen klom, maar met het carnaval in m’n achterhoofd, dacht ik. Goh we zitten alweer bijna in de maand maart. De eerste wedstrijd van het jaar 2017 was op de dag, dat het halve competitieprogramma door slecht weer uitviel. Na een wisselvallig veldseizoen, is de door Energiepaleis gesponsorde B1 in de zaal goed gestart! ‘Vijf keer missen… Dat kan toch niet?’, dat moet je vast gedacht hebben toen je de bal pakte. Toen nog met twee handen. Maar oh, wat zaten die twee elkaar in de weg. Afgelopen stond ZKC ’19 op het programma voor de selectie, ZKC ’19 1 & 2 staan allebei onder Synergo in de ranking, maar nog steeds moesten we een goeie pot neerzetten. Synergo 6 heeft bijna winnen tot een ware kunst verheven. Verliezen met één of twee punten verschil is een specialiteit geworden…

Lees ook: Homoseksualiteit en korfbal

Lees ook: Hoeveel calorieën verbrand je met korfbal?

tags: #amicitia #korfbal #twitter #nieuws