Korfbal bij MIA: Jeugd, Ontwikkeling en Nieuwe Uitdagingen

Korfbalvereniging MIA is volop in beweging, met focus op jeugdopleiding, teamontwikkeling en sportieve ambities. Dit artikel belicht diverse aspecten van de club, van jeugdwedstrijden en spelregelwijzigingen tot de versterking van het eerste team.

Jeugdwedstrijden en Competitie

Het seizoen is in volle gang, met diverse jeugdwedstrijden die wekelijks plaatsvinden. Zoals de wedstrijden op 10 en 13 september laten zien, zijn er teams actief in verschillende leeftijdscategorieën, van J6 tot en met MW1. De wedstrijden worden zowel op het eigen veld van MIA als op de velden van andere verenigingen gespeeld, zoals Spirit, Unitas/Perspectief en Synergo. Hieronder een overzicht van de wedstrijden op 10 en 13 september:

  • 10 sep.
    • Spirit MW1 - MIA MW1 (20:00, Sportcomplex De Voorde)
    • MIA MW2 - Antilopen/Bloemendal Bouw MW1 (20:15, Veld MIA)
  • 13 sep.
    • Unitas/Perspectief J25 - MIA J20 (09:00, Het Slingerbos)
    • Spirit J10 - MIA J10 (09:30, Sportcomplex De Voorde)
    • MIA J19 - Unitas/Perspectief J26 (10:00, Veld MIA)
    • MIA J17 - Antilopen/Bloemendal Bouw J12 (10:00, Veld MIA)
    • Synergo J4 - MIA J9 (10:00, Veld Synergo)
    • Synergo J3 - MIA J6 (10:00, Veld Synergo)
    • MIA J11 - Unitas/Perspectief J15 (10:30, Veld MIA)

Veranderingen in de Spelregels

De korfbalbond heeft de spelregels aangepast, wat impact heeft op alle korfballers. Er zijn spelregelavonden georganiseerd om de nieuwe regels toe te lichten aan de A, B en senioren teams van VEO.

Belangrijke wijzigingen zijn er in de B-categorie (J1 t/m J3). Het is niet langer relevant wie er in de basis staan en wie de wissels zijn; iedereen die aanwezig is en mogelijk deelneemt aan de wedstrijd, moet op het formulier vermeld worden. Ook de superspeler-regel is aangepast. In de groene categorie (voorheen E) mag de superspeler verdedigd worden door alle spelers in het veld, ongeacht gender. Het uitgangspunt blijft dat men speelt volgens het eigen gender, en er moet een zo gelijk mogelijke verdeling van dames en heren over de vakken zijn.

In de B-categorie is het mogelijk om in onderling overleg een te oude speler te laten meedoen, mits de tegenstander hiermee akkoord gaat en dit in de app aangeeft. Het nemen van strafworpen na de wedstrijd en het invullen van de uitslag op het DWF is niet langer verplicht.

Lees ook: Informatie over het Volleybal Jeugd Toernooi in Vaassen

Teamindeling en Trainingen

De teamindeling van de E- en F-teams is bekendgemaakt, en er wordt getraind met de nieuwe teams. Het is mogelijk dat er in de zomerperiode nog nieuwe leden bijkomen, vooral bij de E- en F-teams. Afhankelijk van de aantallen zullen deze leden aan de bestaande teams worden toegevoegd, of zal er een trainingsgroep worden gestart die in de zaal met de competitie begint. Er wordt gestreefd naar zo min mogelijk verschuivingen binnen de teams, maar dit kan nodig zijn om de teams in balans te houden. Eventuele wijzigingen worden zo snel mogelijk gecommuniceerd.

Van spelers wordt verwacht dat ze aanwezig zijn bij trainingen en wedstrijden. De trainingen starten weer in de week van maandag 19 augustus. In de zomerperiode is het korfbalveld op woensdagavond open voor de jeugd om te trainen.

Versterking van het Eerste Team

Het eerste team van MIA heeft zich versterkt met Cedric Westerhoff en Conner Anbeek, twee ex-spelers van Dalto. Coach Wouter van Brenk heeft de ambitie om met een combinatie van eigen jeugd en ervaren spelers minimaal eerste klasse te spelen en op termijn een Overgangsklasse-club te worden.

Cedric, een Frans international, speelde zijn hele korfbalcarrière bij Dalto. Hij was toe aan een nieuwe uitdaging en hoopt bij MIA met hernieuwd plezier te korfballen en een betere korfballer te worden. Conner speelde de laatste twee seizoenen in het derde team van Dalto, in de reserve Hoofdklasse. Hij ziet de overstap naar MIA als een mooie uitdaging en kans om zichzelf en de jonge MIA-selectie verder te ontwikkelen.

VEO: Andere Activiteiten en Evenementen

Naast de sportieve prestaties organiseert VEO diverse activiteiten en evenementen. Er zijn spelregelavonden, maaltijden na de wedstrijden van VEO 1, en KombiFit trainingen. Ook heeft VEO B2 een wedstrijd gewonnen.

Lees ook: Nieuwe KNVB Jeugd Indeling

Maatschappelijke Betrokkenheid

KV Wageningen ruimt sinds juni 2023 op zaterdagochtend zwerfafval op rond containers in het centrum. Twee vrijwilligers per keer melden grote spullen bij de gemeente. De ploeg wil doorgroeien. Ze dragen blauwe hesjes met clublogo.

Lees ook: Complete Gids Rugby Jeugd

tags: #mia #f #jeugd #korfbal