Ekehaar, een actieve gemeenschap in Drenthe, heeft een rijke historie op het gebied van sport en verenigingsleven. Vooral volleybal speelt een belangrijke rol in de lokale cultuur, naast andere sporten en activiteiten. Dit artikel werpt een blik op de volleybalactiviteiten in Ekehaar, evenals andere recente ontwikkelingen in de gemeenschap.
Historie van Volleybal in Ekehaar
Sinds 1970 heeft SVDB (Sportvereniging Door Broekstreek) een afdeling volleybal. Met de komst van het dorpshuis kwam de volleybalactiviteit van de grond. In 1973 begon de enthousiaste volleybalcommissie met haar Pinkster Volleybal Toernooien en buurttoernooien, om de achtergrond binnen de Broekstreek te verbreden. Bij de start van de afdeling volleybal in 1970 waren er direct al 3 herenteams en 2 damesteams actief.
Recente Activiteiten en Evenementen
Beachvolleybal Toernooi
Op zaterdag 14 juni werd er een beachvolleybaltoernooi georganiseerd bij het dorpshuis. Dit evenement is een jaarlijkse traditie en trekt veel spelers en supporters.
Vrijwilligerswerk en Gemeenschapszin
Recentelijk hebben de kinderen van OBS de Flint geholpen met het vullen van zandzakken. Daarnaast waren er veel vrijwilligers actief in het weekend om te helpen bij diverse activiteiten. Op zaterdagmiddag en -avond waren er veel spelers en supporters aanwezig om van het volleybal te genieten.
Dorpshuis 2.0: Een Project voor de Toekomst
Het project Dorpshuis 2.0 is genomineerd voor het beste idee in Drenthe. Dit project beoogt een verbouwing van het dorpshuis en dingt mee naar een prijs van €15.000. Leden van de gemeenschap worden opgeroepen om te stemmen op dit project om de benodigde financiële steun te bemachtigen. Stemmen kan tot 30 juni via een QR-code of via anwb.nl/stemopons. Door te stemmen maakt men zelf kans op 5 tickets voor een dagje uit.
Lees ook: Volleybal: Alles over winnen
Andere Sportieve en Gemeenschapsinitiatieven
Naast volleybal kent Ekehaar een lange geschiedenis van sportieve activiteiten. Reeds voor de Tweede Wereldoorlog werd er gesport in de Broekstreek. De oudste sportvereniging was een korfbalvereniging. Er werd al gevoetbald in de jaren dertig, met een voetbalclub genaamd A.D.O. (Aanvallen Doet Overwinnen).
In 1949 kreeg de voetbalvereniging een nieuwe trainer, dhr. J. Dekker uit Assen. De groei van de vereniging werd duidelijk tijdens de eerste jaarvergadering in 1948. In 1974 diende SVDB een verzoek in bij de gemeente voor de verbouw van een schuur van het café tot kleedkamers, wat werd goedgekeurd.
Eind jaren 80 daalde het aantal leden van de gymnastiek afdeling dramatisch, waardoor overwogen werd deze op te heffen. Naar aanleiding van het overlijden van voorzitter Hindrik Suichies op 6 juni 1989 werd het initiatief genomen tot het Hindrik Suichies Toernooi. In de jaren 90 had SVDB nog 3 seniorenelftallen.
Enquête Werkgroep Wonen in de Broekstreek
Er wordt gezocht naar mensen die het leuk vinden om mee te doen met de werkgroep wonen in de Broekstreek. Binnenkort zal een enquêteformulier in de brievenbus verschijnen, en de gemeenschap wordt aangemoedigd om hieraan deel te nemen.
Historische Verenigingsleven: Een Overzicht
Om een beeld te geven van het rijke verenigingsleven in Ekehaar, volgt hier een overzicht van enkele besturen en teams door de jaren heen:
Lees ook: Alles over zand sokken en volleybal
Bestuur SVDB
- Staand van links naar rechts: L. Uineken, J. Stofferes, P. Kroon, R. Vos
- Zittend van links naar rechts: A. Smit, G. Gils, H.
SVDB Dames 1
- Staand van links naar rechts: R. Smeenge, S. Fokkema, R. Vos, J. Stoffers, H. Nijboer, C. Brink, E.
SVDB-1
- Staand van links naar rechts: K. Nieuwenhuis, J. Beijering, H. Naber, B. Gils, P. Smit, J. Hoving, J. Jansen, R. Bok, G.
Overige Teams en Verenigingen
Naast de bovengenoemde teams en besturen waren er nog vele andere actieve groepen en verenigingen, waaronder handbalteams en diverse commissies. Deze groepen droegen bij aan de levendige gemeenschap van Ekehaar en de Broekstreek.
Lees ook: Alles over Vrije Ruimte Volleybal